Strahovský tunel zaplnil plyn. Dělníci porušili potrubí

Hana Pražáková
28. 11. 2008 11:43
Bez plynu je až 700 zákazníků Pražské plynárenské
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pražský strahovský tunel, jednu z nejdůležitějších komunikací v hlavním městě, na hodinu a půl uzavřel únik plynu. Kolem deváté hodiny ranní totiž poškodili dělníci v přilehlé ulici plynové vedení a unikající plyn se dostal i do nedalekého tunelu.

Ten už je zhruba od čtvrt na dvanáct průjezdný, potvrdil Aktuálně.cz mluvčí pražské Technické správy komunikací Tomáš Mrázek.

Důsledky nehody však stále pociťuje až na sedm set zákazníků Pražské plynárenské, kterým byly zastaveny dodávky plynu. Ty by měly být obnoveny během dneška.

"V 9:20 nám bylo oznámeno, že dělníci v Patočkově ulici narušili plynové vedení. Plyn uniká přímo do tunelu," řekla Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Eva Brožová. O dvacet minut později byl podle jejích slov tunel uzavřen.

Nehoda zastavila i dodávky plynu

Podle Miroslava Vránka z Pražské plynárenské je potrubí již odstaveno. Jeho poškození však vedlo k přerušení dodávek plynu až sedmi set zákazníkům. "Odhadem se nyní jedná o šest set až sedm set zákazníků," uvedl Vránek s tím, že dodávka plynu by měla být obnovena během dnešního dne.

"Problematické je, že nestačí potrubí jen opravit, ale je také nutné osobně zákazníky navštívit a plyn jim spustit, aby nedošlo v případě poškozených spotřebičů k nějaké nehodě," dodává Vránek.

Lze tedy říci, že dodávky plynu budou obnoveny individuálně poté, co se pracovníkům plynárny podaří odběratele zastihnout doma.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy