Strahovský tunel zaplnil plyn. Dělníci porušili potrubí

Hana Pražáková
28. 11. 2008 11:43
Bez plynu je až 700 zákazníků Pražské plynárenské
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pražský strahovský tunel, jednu z nejdůležitějších komunikací v hlavním městě, na hodinu a půl uzavřel únik plynu. Kolem deváté hodiny ranní totiž poškodili dělníci v přilehlé ulici plynové vedení a unikající plyn se dostal i do nedalekého tunelu.

Ten už je zhruba od čtvrt na dvanáct průjezdný, potvrdil Aktuálně.cz mluvčí pražské Technické správy komunikací Tomáš Mrázek.

Důsledky nehody však stále pociťuje až na sedm set zákazníků Pražské plynárenské, kterým byly zastaveny dodávky plynu. Ty by měly být obnoveny během dneška.

"V 9:20 nám bylo oznámeno, že dělníci v Patočkově ulici narušili plynové vedení. Plyn uniká přímo do tunelu," řekla Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Eva Brožová. O dvacet minut později byl podle jejích slov tunel uzavřen.

Nehoda zastavila i dodávky plynu

Podle Miroslava Vránka z Pražské plynárenské je potrubí již odstaveno. Jeho poškození však vedlo k přerušení dodávek plynu až sedmi set zákazníkům. "Odhadem se nyní jedná o šest set až sedm set zákazníků," uvedl Vránek s tím, že dodávka plynu by měla být obnovena během dnešního dne.

"Problematické je, že nestačí potrubí jen opravit, ale je také nutné osobně zákazníky navštívit a plyn jim spustit, aby nedošlo v případě poškozených spotřebičů k nějaké nehodě," dodává Vránek.

Lze tedy říci, že dodávky plynu budou obnoveny individuálně poté, co se pracovníkům plynárny podaří odběratele zastihnout doma.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

Další zprávy