Foto: Podívejte se, jak obsáhlé pasáže právních posudků pro Prahu 6 jsou opsané

Foto: Podívejte se, jak obsáhlé pasáže právních posudků pro Prahu 6 jsou opsané
Posudek s názvem Právní stanovisko k otázce vyvlastnění zpracovala kancelář advokáta Pavla Kubíčka 8. ledna 2018. Čítá 33 stran, čistého textu je 28 stran.
Původního textu je 8 stran, zbytek je plagiát. Městská část Praha 6 za něj zaplatila 125 tisíc korun. Barevně vyznačené části jsou opsané.
Analýza je opsaná třeba z rigorózní práce Vyvlastnění nemovitostí (autor J. H., 2009, Právnická fakulta Univerzity Karlovy) či diplomové práce Právní úprava vyvlastnění v Česku a jinde v Evropě (autor P. K., 2016, Právnická fakulta Masarykovy univerzity).
Aniž by uvedla zdroje, advokátní kancelář používala texty také z webů www.epravo.cz nebo stavba.tzb-info.cz.
Foto: Aktuálně.cz
Jan Horák Jan Horák
3. 3. 2020 5:29
Advokátní kancelář Petra Kubíčka dodala Městské části Praha 6 mimo jiné dva posudky, radnici stály celkem 337 500 korun. Deník Aktuálně.cz zjistil, že oba dokumenty jsou z valné části plagiáty. Kancelář při jejich tvorbě ve velkém čerpala třeba z několika závěrečných vysokoškolských prací, aniž by je uvedla jako zdroje. Aktuálně.cz přináší ukázky z obou analýz, barevně vyznačené části jsou opsané.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy