"Vůbec nemám problém s vypnutím dezinformačních webů v době krize. Na druhou stranu se dezinformace nejvíce šíří po sociálních sítích, takže to, že vypnete nějaký web, vůbec neznamená, že šíření jakýmkoliv způsobem ovlivníte," říká Pojar k tomu, zda by Česko na boj s dezinformacemi potřebovalo zákon.
Podle něj ruská agrese na Ukrajině naopak mnohým z těch, kteří dezinformacím podléhali, otevřela oči. "Každá společnost je nějakým způsobem náchylná, ale myslím si, že situace není tak špatná."
Tomáš Pojar v rozhovoru s Lindou Bartošovou rovněž okomentoval slova ředitele BIS Michal Koudelky, který na půdě Poslanecké sněmovny varoval, že se Rusko bude snažit pomocí dezinformací ohrozit chystané smlouvy o obranné spolupráci mezi Českem a Amerikou.
"Ve chvíli, kdy Rusko ucítí naši slabost, udělá všechno pro to, aby ta smlouva nebyla. Do té doby se bude jako správný predátor věnovat jiné lovné zvěři," komentuje vládní poradce s tím, že by sněmovna i Senát měly udělat vše pro to, aby smlouva prošla hladce. Jinak by podle něj Rusko "neucítilo krev".
A jak hodnotí prvních 100 dní prezidenta Petra Pavla ve funkci? "Nikoho nechci známkovat, ale ze své pozice si nemohu stěžovat. S prezidentem jsem několikrát měl možnost přímo hovořit, být na různých poradách a myslím si, že velmi dobře formuluje pozici České republiky," chválí si bývalý diplomat fakt, že je česká zahraniční politika na úrovni hlavy státu a vlády jednotná.