"My nevidíme za obzor. Dvacáté století bylo více 'čisté'. Hrozily hrozné věci, jako válka, hladomor, potravinová krize, ale nyní vlastně nevíme, co hrozí," tvrdí Klempíř a dodává, že dnešní svět může kdykoliv vytvořit autoritáře, kteří nesnesou pluralitní názory a kteří mohou kdykoliv zneužít odborníky nebo třeba umělou inteligenci.
Na to, kam se společnost vyvíjí, naráží J.A.R. i na své nové desce Jezus Kristus Neexistus?, kterou kapela oslavila 33 let své existence. Zatímco dělat rap na konci osmdesátých let podle Klempíře nebylo nic snadného, dnes jeho představitelé ovládají svět a často otevírají palčivé otázky, které jiní hudebníci nezvládají reflektovat.
"Témata jsou a budou stále růst, protože svět se stále vyvíjí a čím dál tím více lidí si uvědomuje, že ten svět se vyvíjí do nebezpečnosti," vysvětluje Klempíř. Sám vzpomíná, jak se sám na začátku hudební kariéry J.A.R. setkával s nepochopením. "Byli jsme za blázny, všichni se nám vysmívali," popisuje.
Klempíř v rozhovoru otevřeně hovoří také o své cestě ke střízlivosti. "Hodněkrát jsem přestával, vždycky to bylo strašné utrpení. Nemohl jsem jít do baru a nemohl jsem si dívat na nikoho, kdo si zakouří, protože jsem prostě trpěl. A opravdu jsem si strašně přál to vyřešit," popisuje hudebník. Střízlivost se mu ale nakonec podařilo ve svém hodnotovém systému zařadit jako prioritu. "Člověk musí najít cestu k sobě a udělit si 'vnitřní rozkaz', který vás ubezpečí, že to děláte správně," uzavírá Klempíř a dodává, že dnes už ví, že svět ho má raději střízlivého.