Soud zamítl žádost Polednové o přerušení trestu

Domácí Domácí
9. 3. 2010 9:45
Prokurátorka Milady Horákové má přesto díky amnestiím šanci na svobodu
Foto: Ludvík Hradilek

Hradec Králové - Bývalá prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová zůstane ve vězení. Soud zamítl žádost o přerušení trestu.

"Jakmile bude rozhodnutí doručeno dotčeným osobám, seznámíme veřejnost s jeho důvody," informoval Aktuálně.cz mluvčí soudu Aleš Korejtko.

Vladimír Kovář, obhájce někdejší prokurátorky, která si odpykává trest za podíl na justiční vraždě Milady Horákové, podal žádost ke královéhradeckému krajskému soudu minulý týden.

Reagoval tak nedávné rozhodnutí soudu, podle něhož se na nejstarší českou vězeňkyni vztahují hned tří amnestie (z roku 1953, 1955 a 1990).

"Vzhledem k tomu, že se dohadují, jestli amnestie ano, nebo ne, tak by byl důvod k přerušení výkonu trestu do doby, než se to dohodne," zdůvodnil to tehdy v deníku Právo. "Vrchní soud může rozhodnout rychle, ale může také rozhodovat měsíce," dodal.

Polednová si zatím odseděla necelý rok z celkem šestiletého trestu. Hradecký krajský soud nicméně nedávno rozhodl, že na základě výše zmíněných amnestií může být propuštěna na svobodu. Každá amnestie totiž její trest krátí o dva roky.

To se ale nelíbí tamnímu krajskému zastupitelství, které proti verdiktu podalo stížnost.

Jak celá věc skončí, závisí na pražském vrchním soudu, který bude o stížnosti žalobce v nejbližších týdnech rozhodovat. Zatím ale nedostal potřebné podklady. Jisté je tedy pouze to, že Polednové se trest zkrátí minimálně o tři roky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy