Soud s Diag Human končí, ČR vyhrála i ve Švýcarsku

Domácí Domácí
23. 7. 2013 14:14
Soud odmítl dovolání společnosti ve sporu o obchod s pokaženou krevní plazmou
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Česká republika definitivně zvítězila ve sporu se společností Diag Human. Švýcarský soud totiž odmítl dovolání firmy ve sporu o údajně pokažený obchod s krevní plazmou.

"Důvodem byla skutečnost, že Diag Human nezaplatila soudní poplatek za odvolání proti rozhodnutí Vrchního soudu kantonu Curych podané ke švýcarskému Federálnímu soudu," vysvětlil Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Česko již dříve zvítězilo u soudu v Rakousku i ve Francii.

Společnost také nepodala odvolání proti rozsudku v Ženevě z konce června. Soud tehdy nařídil uvolnit České republice peníze na účtech, které měla kvůli sporu zablokované.

Připravujeme podrobnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy