Soud poslal exekutory na katedrálu svatého Víta

tsc
14. 3. 2008 13:17
Správa Pražského hradu nezaplatila soukromé firmě
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Na katedrálu svatého Víta, Hrad a několik dalších objektů na Hradčanech uvalil Obvodní soud pro Prahu 1 exekuci. Důvodem je dluh Správy Pražského hradu soukromé firmě. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

Vedoucí kanceláře Prezidenta republiky Jiří Weigl pak Radiožurnálu řekl, že prodej žádných budov v areálu Hradu kvůlil tomuto případu nehrozí. Správa podle něho má peníze na zaplacení dluhu připraveny, čeká jen, zda se verdikt o uhrazení dluhu nezvrátí u Nejvyššího soudu.

Správa Hradu odmítla podle listu zaplatit část honoráře společnosti GEMA Art, která se podílela na výstavě o působení barokních a renesančních umělců v Praze.

Kvůli dluhu v řádu stovek tisíc korun uvalil exekutor Josef Potoček na nemovitosti exekuci. Správa Hradu, jejíž bankovní účty exekuci nepodléhají, požádala soud, aby exekuci zrušil. Rozhodnutí zatím nepadlo.

Pokud byste chtěli katedrálu koupit, mohli byste se však ucházet jen o vlastní stavbu, neboť vnitřní vybavení patří Metropolitní kapitule.

Situaci komplikuje i fakt, že za firmu GEMA Art nastoupila firma Gema Art Group, a. s. Další vývoj bude zřejmý až po soudním rozhodnutí, zda bude exekuce zastavena, či nikoliv.

Podle vyjádření právního zástupce firmy Antonína Janáka pro HN začala Správa Hradu tvrdit, že GEMA Art nabídla část práce za necelý milion korun jako sponzorský dar.

Správa Hradu však namítá, že s agenturou neměla uzavřenu písemnou smlouvu a podle HN požaduje po GEMA Art nezaplacené nájemné a odměnu z komisionářské smlouvy.

Čtěte více: Sv. Vít bude zdarma. Hrad a církev podepsaly dohodu

 

Právě se děje

Další zprávy