Soud: Děti z kauzy Kuřim může otec vidět častěji

pra
28. 3. 2008 15:17
Příbuzní z matčiny stany mají dveře do Klokánku zavřené
Radek Coufal může nově chodit do Klokánku na dvě hodiny týdně
Radek Coufal může nově chodit do Klokánku na dvě hodiny týdně | Foto: Aktuálně.cz, Ludvík Hradílek

Brno - Bratři Jakub a Ondřej figurující v kouřimské kauze týrání mohou častěji vídat svého otce Radka Coufala.

Ten je až dosud mohl v brněnském Klokánku, kde chlapci bydlí od loňského května, navštěvovat jen hodinu jedenkrát týdně, a to ještě pod dohledem pracovníků Klokánku.

Nově soudkyně povolila dvě hodiny týdně bez dohledu a navíc ještě jedno sobotní odpoledne měsíčně, to však s asistencí pracovníků z Klokánku. Informaci serveru ČeskéNoviny.cz potvrdila Ditta Pokorná z Klokánku.

Příbuzní z matčiny strany k dětem zatím nemohou. Kromě otce děti navštěvují také jeho rodiče.

Podle serveru Coufal věřil, že se s dětmi bude moci stýkat ještě častěji. O další změny v návštěvách však zatím žádat nebude.

SPECIÁL: Kuřimská kauza: Přehledně, jak jen to jde

Dlouhou dobu poté, co policie našla nahého Ondřeje zavřeného v temné komoře rodinného domu v Kuřimi, kam ho podle všeho zavírala jeho matka Klára Mauerová, nemohl chlapce navštěvovat ani otec.

Soud se zabývá i otázkou, komu děti svěří do trvalé péče. O jejich výchovu usiluje jak Coufal, tak i prarodiče z matčiny strany.

V souvislosti s kauzou Kuřim se stále řeší úloha 33leté Barbory Škrlové. Ta se vydávala za třináctiletou sestru chlapců Aničky, o několik měsíců později pak v Norsku, kam utekla se svým otcem,  za stejně starého chlapce Adama.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sáblíková byla druhá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Naganu

Rychlobruslařka Martina Sáblíková byla druhá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Naganu. V rekordu dráhy vyhrála Ivanie Blondinová z Kanady.

před 1 hodinou

Rychlobruslařka Zdráhalová ovládla na SP divizi B na kilometru

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová na Světovém poháru v Naganu ovládla divizi B v závodu na 1000 metrů a zajistila si tak pro příští díl seriálu start mezi nejlepšími na této trati. Třiadvacetiletá česká reprezentantka zajela čas 1:16,225 a o dvě sekundy si tak vylepšila sezonní maximum.

Zdráhalová se dnes stejně jako Martina Sáblíková představí i v závodě na 3000 metrů, ve kterém budou obě startovat v divizi A. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková bude hájit vedení v průběžném pořadí SP, v závěrečné rozjížďce nastoupí společně s Isabelle Weidemannovou z Kanady.

před 1 hodinou

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy