reklama
 
 

Soud: Děti z kauzy Kuřim může otec vidět častěji

28. 3. 2008 15:17
Příbuzní z matčiny stany mají dveře do Klokánku zavřené

Brno - Bratři Jakub a Ondřej figurující v kouřimské kauze týrání mohou častěji vídat svého otce Radka Coufala.

Ten je až dosud mohl v brněnském Klokánku, kde chlapci bydlí od loňského května, navštěvovat jen hodinu jedenkrát týdně, a to ještě pod dohledem pracovníků Klokánku.

Nově soudkyně povolila dvě hodiny týdně bez dohledu a navíc ještě jedno sobotní odpoledne měsíčně, to však s asistencí pracovníků z Klokánku. Informaci serveru ČeskéNoviny.cz potvrdila Ditta Pokorná z Klokánku.

Příbuzní z matčiny strany k dětem zatím nemohou. Kromě otce děti navštěvují také jeho rodiče.

Podle serveru Coufal věřil, že se s dětmi bude moci stýkat ještě častěji. O další změny v návštěvách však zatím žádat nebude.

SPECIÁL: Kuřimská kauza: Přehledně, jak jen to jde

Dlouhou dobu poté, co policie našla nahého Ondřeje zavřeného v temné komoře rodinného domu v Kuřimi, kam ho podle všeho zavírala jeho matka Klára Mauerová, nemohl chlapce navštěvovat ani otec.

Soud se zabývá i otázkou, komu děti svěří do trvalé péče. O jejich výchovu usiluje jak Coufal, tak i prarodiče z matčiny strany.

V souvislosti s kauzou Kuřim se stále řeší úloha 33leté Barbory Škrlové. Ta se vydávala za třináctiletou sestru chlapců Aničky, o několik měsíců později pak v Norsku, kam utekla se svým otcem,  za stejně starého chlapce Adama.

autor: pra | 28. 3. 2008 15:17

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama