Šlouf slavil ve velkém stylu: Podívejte se, kdo přišel

Markéta Chaloupská, mch, bes
23. 9. 2008 23:10
Lobbistovi gratulovali k šedesátinám Zeman i Bohdalová
Miroslav Šlouf sfouknul šedesát svíček na dortu rychle, i když na několik nádechů.
Miroslav Šlouf sfouknul šedesát svíček na dortu rychle, i když na několik nádechů. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Bývalý premiér Miloš Zeman, herečka Jiřina Bohdalová, šéf mocné Sazky Aleš Hušák nebo předlistopadový komunistický politik Miroslav Štěpán.

Ti všichni a tisíc dalších přišli do pražského Top hotelu pogratulovat k šedesátým narozeninám vlivnému lobbistovi Miroslavu Šloufovi.

"Šedesáté narozeniny jsou zvláště významné, u dospělých lidí končí puberta a začíná věk zralosti," řekl Zeman po svém příchodu na oslavu. Šloufovi podle svých slov donesl speciální dárek: zlatý odznak sociální demokracie. "Už nemám chuť ho nosit," řekl Zeman v žertu.

Ačkoliv na oslavu dorazilo přes tisíc lidí, sám Šlouf prý nikoho nepozval. "Nevolal jsem, ani neposílal žádné pozvánky," řekl. Jak je tedy možné, že dorazilo tolik lidí?

"Kdo byl, tak byl. To prostě byli přátelé," řekl Šlouf.

O zajímavé hosty přitom neměl nouzi: V hotelu se objevil například i bývalý ministr zahraničí Jan Kavan nebo někdejší šéf resortu zdravotnictví Bohumil Fišer. Na oslavu také dorazil přeběhlík Michal Pohanka a exposlanec "proslulý" kakaovou aférou Michal Kraus.

A kontroverzní poradce se dokonce pochlubil, že přišli rovněž "tajní". "Zahlédl jsem tady i někoho z Inspekce ministerstva vnitra a také některé policisty," svěřil se Šlouf.

Na Šloufovu velkolepou party dorazila i poslankyně Anna Čurdová z ČSSD a Daniel Petruška z ODS. 

 

 

Právě se děje

Další zprávy