Historie Česka ve sloganech ODS: 20. let volebních slibů

Historie Česka ve sloganech ODS: 20. let volebních slibů
Pracovitost, odvaha a hlavně skromnost sluší každé politické straně
Václav Klaus "mobilisoval" před volbami proti nesvobodě, za několik týdnů poté se spojil s v oposmlouvě se Zemanovu sociální demokracií
Geniální a stále žhavá otázka...
Jak by dnes odpověděl europoslanec Evžen Tošenovský?
Foto: ARCHIV ODS
Kateřina Eliášová
21. 4. 2011 14:30

Pohled zpět bývá humorný a v případě politických proklamací to platí dvojnásob. Slova a věty nabydou prostě jiný obsah, zvlášť když to porovnáte s následnými činy nebo s momentální situací. Při procházce fotoarchivem ODS jsme objevili i těchto deset snímků. Kdyby se jim v Lidovém domě chtěli smát, ať také ukážou ty své.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Moderní pětiboj by mohl na OH v Paříži trvat jen 90 minut

Na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by mohla soutěž v moderním pětiboji trvat pouhých 90 minut. Výkonná rada mezinárodní unie UIPM schválila návrh nového formátu tradičního olympijského sportu, jenž by měl být dynamičtější a atraktivnější pro fanoušky i televizní přenosy. V současnosti trvá závod prakticky celý den a bojuje o udržení v programu her.

Nový formát počítá s vylučovacím systémem, který pomůže výrazně zkrátit dobu soutěže. Dvacet minut je vyhrazeno na parkur, 15 minut na šerm, 10 minut na plavání a 15 na závěrečnou kombinaci přespolního běhu se střelbou. Mezi disciplínami mají být desetiminutové přestávky.

Moderní pětibojaři nový systém předloží Mezinárodnímu olympijskému výboru. Jeho výkonná rada bude 7. prosince rozhodovat o soutěžním programu OH 2024, v němž se chce moderní pětiboj udržet. UIPM také chce vedle závodů mužů a žen zařadit do programu třetí medailovou disciplínu, smíšenou štafetu.

Moderní pětiboj je jediným sportem, jenž byl vytvořen přímo pro olympijské hry. Jeho velkým propagátorem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin a poprvé se v něm bojovalo o cenné kovy v roce 1912 ve Stockholmu.

"Moderní pětiboj byl původně pětidenní soutěží. V Atlantě 1996 byl zhuštěn do jednoho dne a v Londýně 2012 jsme zkombinovali laserovou střelbu s během, abychom připravili ještě dramatičtější vyvrcholení. V Tokiu v roce 2021 budeme mít všech pět disciplín na jednom stadionu a nyní po dvou letech detailního zkoumání a diskuzí představujeme něco mimořádného: moderní pětiboj trvající 90 minut," uvedl prezident UIPM Klaus Schormann.

Testovací soutěže v novém formátu se konaly v září v Budapešti a Káhiře a podle federace měly u sportovců pozitivní ohlas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy