reklama
 
 

Škrlová byla u prvního výslechu. Ale nevypovídala

16. 1. 2008 12:30
Tajemný případ týrání pokračuje

Brno - Barbora Škrlová, známá jako "Anička" z kauzy Kuřim, při svém prvním výslechu odmítla vypovídat. Informovala o tom televizní stanice CT24.

Škrlová v úvodu pouze přečetla krátké prohlášení, které jí sestavil advokát. S vyšetřovatelem odmítla spolupracovat. Odmítla také,  aby její duševní stav zkoumali znalci z oboru psychiatrie a psychologie, kteří se měli vyjádřit k tomu, zda je trestně odpovědná.

Výslech se měl týkat pouze Aniččina pobytu v centru Klokánek. Otázky týkající se kauzy Kuřim padnou v nejbližších dnech.

I přesto se již středečního výslechu zúčastnili právní zástupci sester Mauerových, které policie obvinila z týrání Jakuba a Ondřeje Mauerových. Výpovědi Škrlové by se totiž mohly dotýkat i obou žen.

Škrlovou eskortovala policie z Norska, kde žila po odhalení týrání v rodině Mauerových z Kuřimi. V té se vydávala za Aničku - třináctiletou dívku. V Norsku pak podle policejních informací vystupovala jako chlapec Adam.

Podle deníku Mladá fronta Dnes se i Škrlová stala obětí týrání. Nasvědčují tomu četné jizvy na jejím těle, které jsou s největší pravděpodobností stopami po brutálním mučení. Podle listu se tak potvrzuje výpověď Škrlové, že i ona se stala obětí týrání.

Deník odvolává své informace na "zdroj blízký vyšetřování", podle České televize vyšetřovatel Jan Vávra o žádných jizvách neví.

Čtěte více:

Anička-Barbora z kauzy Kuřim je ve vazbě

Škrlová je Škrlová, věří soudy i policie

autor: pra | 16. 1. 2008 12:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama