"Šedivé" Československo v barvě. Neznámé fotky z maďarského archivu

"Šedivé" Československo v barvě. Neznámé fotky z maďarského archivu
Fotografie pořízená z Karlovy ulice, v pozadí je Staroměstská mostecká věž a za řekou Pražský hrad. Praha, 1960
Lidé na ulici T. G. Masaryka v Karlových Varech. Rok 1958
Lidé u řeky Teplá v Karlových Varech. Rok 1958
Hradní stráž na Pražském Hradě. Rok 1974
Foto: Aktuálně.cz / Fortepan, Ladinek Viktor
Dan Poláček Pavel Švec Dan Poláček, Pavel Švec
14. 2. 2023 10:16
V Maďarsku před několika lety vznikl digitální archiv Fortepan, který zpočátku obsahoval fotografie "náhodně nalezené v ulicích Budapešti", jak píší autoři. Archiv se od té doby značně rozšířil díky darům amatérských i profesionálních fotografů. A nabízí i snímky z někdejšího Československa, jejichž část nyní Aktuálně.cz u příležitosti 30 let od rozpadu federace uveřejňuje.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Útočník Klapka se blýskl v AHL premiérovým hattrickem

Český hokejový útočník Adam Klapka zazářil v pátečním utkání nižší zámořské soutěže AHL premiérovým hattrickem a pomohl k domácí výhře celku Calgary Wranglers nad Hendersonem 5:1. Dvaadvacetiletý odchovanec pražské Slavie, který se vydal loni do Severní Ameriky z extraligového Liberce, byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Klapka loni v polovině května podepsal jako nedraftovaný volný hráč v NHL dvouletou nováčkovskou smlouvu s Calgary Flames. V přípravě za ně odehrál dva zápasy a nebodoval. Potom se přesunul na farmu do AHL. V 54 zápasech si připsal 12 branek a 11 asistencí. Šest gólů dal v posledních šesti duelech. Na premiéru v NHL čeká.

Zdroj: ČTK
Další zprávy