Ministerstvo obrany prodává další řopíky, nejlevnější vyjdou na pár tisíc

Ministerstvo obrany prodává další řopíky, nejlevnější vyjdou na pár tisíc
Strachotice na Znojemsku. Řopík v poli zájemci koupí minimálně za 118 050 korun.
Poměrně zachovalý železobetonový bunkr z roku 1937 leží poblíž Milostovic, zhruba pět kilometrů od centra Opavy.
Bunkr schovaný v remízku nedaleko obce Křídlůvky na Znojemsku. Vyjde minimálně na 133 300 korun.
Řopík z roku 1938 poblíž Otvic v Ústeckém kraji je v nabídce za minimálně 56 800 korun.
Foto: Ministerstvo obrany ČR
Vojtěch Štěpán Vojtěch Štěpán
11. 8. 2022 11:52
Malé bunkry zvané řopíky vznikaly před druhou světovou válkou. Měly sloužit k obraně hranic. Poslední roky se jich stát postupně zbavuje. Ministerstvo obrany nyní vyhlásilo další kolo výběrového řízení pro zájemce o koupi tohoto opevnění. Nově jsou na výběr řopíky na Znojemsku, Opavsku či Břeclavsku. Jejich cena se pohybuje od desítek do stovek tisíc. Prohlédněte si je ve fotogalerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na pohřbu oběti střelby v Nashville se střílelo, jsou dva zranění

Na pohřbu mladé ženy v americkém městě Nashville, která nedávno zemřela na následky střelného poranění, se střílelo. Zatím neznámý pachatel zahájil v sobotu palbu z projíždějícího auta a zranil dva lidi, zatímco odcházeli z kostela, kde se konal smuteční obřad, napsala agentura AP s odvoláním na policii.

Policisté pátrají po černém autě, z něhož mohlo střílet i více lidí, přičemž palba zasáhla osmnáctiletou ženu do nohy a pětadvacetiletého muže do pánve. Ani jedno ze zranění není život ohrožující, uvedl mluvčí nashvillské policie Don Aaron.

Někteří smuteční hosté podle něj byli ozbrojeni a střelbu na auto opětovali, popsal policejní mluvčí. Střelba se odehrála ještě před tím, než byla rakev s pozůstatky devatenáctileté Terriany Johnsonové vynesena z kostela.

Johnsonová zemřela v polovině listopadu a policie pátrá po sedmnáctiletém mladíkovi, jehož podezírá z její vraždy. Policisté se domnívají, že začal střílet na automobil s Johnsonovou poté, co se tato žena před tím dostala do potyčky s jeho sestrou. Vypadá to na nějaký druh sporu mezi dvěma skupinami lidí, uvedl Aaron.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čína informuje o dalším nejvyšším denním přírůstku nakažených koronavirem

Čína za uplynulých 24 hodin zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nákazy koronavirem od začátku pandemie. Testy tam odhalily 39 791 nových případů infekce, přičemž 3709 nakažených vykazovalo příznaky nemoci covid-19 a dalších 36 082 infekcí bylo asymptomatických. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. Média zároveň informují o protestech proti pandemickým opatřením v některých čínských městech.

Čínské úřady o den dříve hlásily do té doby nejvyšších 35 183 nově prokázaných případů koronaviru za den, z nichž 3474 bylo symptomatických.

Čínští zdravotníci rovněž zaznamenali v sobotu jedno úmrtí v souvislosti s koronavirem. O den dříve neevidovali žádnou smrt v důsledku covidu-19, píše Reuters s tím, že počet úmrtí v zemi podle oficiálních údajů dosáhl počtu 5233.

Počet nakažených koronavirem v Číně v poslední době narůstá a úřady v rámci politiky takzvané nulové tolerance zpřísňují protikoronavirová opatření. Ta jsou poměrně velmi striktní a podnítila nespokojenost v zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy