První výslech Nečase. Hádal se a žalobce na něj hrozil

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
13. 11. 2013 16:20
Deník Insider zveřejnil kompletní záznam první výpovědi Petra Nečase v aféře Nagygate
Petr Nečas odpovídá na otázky novinářů po své první výpovědi na policii.
Petr Nečas odpovídá na otázky novinářů po své první výpovědi na policii. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Bývalý premiér Petr Nečas je na zítřek předvolán ke druhému výslechu v případech aféry Nagygate.

Vzhledem k tomu, že si v mezičase vzal svoji bývalou sekretářku Janu Nagyovou za manželku, může výpověď odmítnout.

Deník Inisder však ve středečním vydání přetiskuje v plném znění záznam prvního výslechu, který se letos 12. července odehrál za zcela jiných okolností. Ve Sněmovně v té době ležela žádost o Nečasovo vydání k trestnímu stíhání a Jana Nagyová byla stejně jako většina dalších obviněných ve vazbě.

Samotný průběh prvního Nečasova výslechu byl velmi dramatický. Státní zástupce Rostislav Bajger premiéra dvakrát přerušil, protože se mu nelíbilo, jakým způsobem se Nečas o návladních vyjadřoval.

"Svědek byl státním zástupcem upozorněn na znění paragrafu 66 trestního řádu na možné urážlivé chování vůči orgánům činným v trestním řízení," zachytil také tuto epizodu protokol.

V té chvíli podle přítomných advokátů žalobce Bajger Nečasovi pohrozil prstem, ale premiér si to nenechal líbit. "Na to svědek prohlásil, že trvá na protokolaci, že je státním zástupcem zastrašován. Dále bylo svědku umožněno pokračovat ve výpovědi," nechal Petr Nečas zapsat do protokolu.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Kompletní protokol o první výpovědi Petra Nečase v aféře Nagygate

 

Právě se děje

před 33 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy