Při domnělé investici přišel muž z Uherskohradišťska o více než 300 tisíc korun

ČTK ČTK
5. 1. 2024 15:36
Při domnělé investici přišel muž z Uherskohradišťska o více než 300 tisíc korun

Při domnělé investici do automobilové společnosti přišel šestatřicetiletý muž z Uherskohradišťska podle policie o více než 300 korun. Po neznámém pachateli, který od něj peníze vylákal, nyní policisté pátrají. V případě dopadení a odsouzení mu za podvod hrozí pět let za mřížemi, uvedl v tiskové zprávě policejní mluvčí Radomír Šiška.

Muž se podle kriminalistů v polovině prosince loňského roku rozhodl pro investování financí do vybrané investiční společnosti, kterou si vyhledal na internetu. "Do začátku svých investic zaslal na účet společnosti 2000 korun. Po chvíli přijal hovor od 'zkušeného' poradce, který mu doporučil investování do jedné z automobilových společností s úročením 31 procent," uvedl Šiška.

Po domluvě jednorázového investování si muž podle policistů zařídil bankovní úvěr na částku 300 tisíc korun. "Dle instrukcí údajného poradce finance přeposlal na zadaný účet. Finanční poradce se však odmlčel. Na internetu dohledal, že jeho vybraná investiční společnost neexistuje. Špatnou investicí tak přišel o 302 tisíc korun," doplnil mluvčí. Před obdobnými podvody policie opakovaně varuje.

 

Právě se děje

Další zprávy