Při bouřích spadlo až 90 mm vody. Řeky se zvedly

Dagmar Honsová, Meteopress
27. 5. 2009 10:40
Na Otavě a Úhlavě jsou vyhlášeny první stupně povodňové aktivity

Praha - Silné bouřky, která se v Čechách vyskytovaly během noci na středu, přinesly místy prudký déšť a krupobití a na několika místech se po dešťových přívalech vody rozvodnily řeky.

Hladiny Otavy a Úhlavy se zvedly na první stupeň povodňové aktivity.

Z meteorologického hlediska byly bouřky z dnešní noci intenzivnější a plošně rozsáhlejší než minulý pátek, kdy byla na několika místech přerušena železniční doprava.

Devět centimetrů v Prachaticích

Nejintenzivnější srážky byly zaznamenány v Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském a Libereckém kraji.

V Prachaticích spadlo 90 mm, na Churáňově 60 mm, v Železné Rudě 40 mm, v Nadějkově 45 mm, v Karlových Varech 30 mm, v Plzni 80 mm, v České Lípě 70 mm, v Teplicích 40 mm, v Bedřichově 30 mm vody na metr čtvereční.

V Praze napršelo až 16 mm.

Vítr v bouřkách zesiloval, v nárazech překonal rychlost 90 km/h.

Sníh na obzoru

Po nočním přechodu studené fronty, jsme se probudili do zataženého rána, v jižních Čechách a v Moravskoslezském kraji s přeháňkami.

Teploty se na západě území pohybovaly jen na 8 °C, ve Středočeském kraji na 13 °C a na východě je ještě 17 °C. Během dne bude oblačnosti od západu ubývat až na polojasno. Odpolední teploty se zastaví na 15 až 19 °C.

Už ve čtvrtek odpoledne do střední Evropy postoupí další studená fronta od západu, která přinese více oblačnosti, občasný déšť a opět místy bouřky, které však už nebudou silné.

Během noci na pátek se bude déšť na vrcholcích Krkonoš, Orlických hor a Jeseníků měnit na sněžení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy