Zeman, nebo Drahoš? Přerozdělte hlasy z prvního kola a hned zjistíte, kdo se stane novým prezidentem

Pavel Tomášek Tomáš Kunc Pavel Tomášek, Tomáš Kunc
18. 1. 2018 5:30
O vítězi druhého kola rozhodnou dva klíčové faktory: účast a hlasy voličů těch kandidátů, kteří nepostoupili, a případná účast těch, kdo napoprvé vůbec nevolili.

O vítězi druhého kola prezidentských voleb rozhodnou dva klíčové faktory: účast a hlasy voličů těch kandidátů, kteří z prvního kola nepostoupili, a případná účast těch, kdo napoprvé vůbec nevolili. Aktuálně.cz pro vás připravilo kalkulačku, ve které si můžete konečný výsledek voleb nasimulovat. Je na vás, kolik voličů neúspěšných kandidátů "pošlete ve druhém kole hlasovat" a jak rozdělíte jejich hlasy mezi Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. V naší kalkulačce pracujeme s předpokladem, že jak Zeman, tak Drahoš si pro volební finále udrží přízeň všech, kteří pro ně hlasovali v prvním kole.

Začít přerozdělovat

Miloš Zeman

1. kolo - 38,6 %
(1 985 547 hlasů)

Jiří Drahoš

1. kolo - 26,6 %
(1 369 601 hlasů)
50 % 50 %
Zeman 0 hlasů Drahoš 0 hlasů
Tlačítky - a + nebo kliknutím přímo na stupnici nastavte voličskou účast a rozložení hlasů ve 2. kole
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Při požáru na jihu Ruska zemřelo nejméně sedm lidí, dalších devět je nezvěstných

Až 16 lidí zřejmě zemřelo při požáru v prachárně na jihu Ruska. Úřady potvrdily sedm mrtvých a devět nezvěstných, kteří ale zřejmě rovněž zahynuli.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Babiš uvítal pokyn ze summitu, aby Brusel zvážil další regulaci energetického trhu

Český premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za velký úspěch pokyn unijního summitu, aby komise zvážila další regulaci energetického trhu. Podle něj zatím Evropská komise nereaguje adekvátně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy