Zeman, nebo Drahoš? Přerozdělte hlasy z prvního kola a hned zjistíte, kdo se stane novým prezidentem

Pavel Tomášek Tomáš Kunc Pavel Tomášek, Tomáš Kunc
18. 1. 2018 5:30
O vítězi druhého kola rozhodnou dva klíčové faktory: účast a hlasy voličů těch kandidátů, kteří nepostoupili, a případná účast těch, kdo napoprvé vůbec nevolili.

O vítězi druhého kola prezidentských voleb rozhodnou dva klíčové faktory: účast a hlasy voličů těch kandidátů, kteří z prvního kola nepostoupili, a případná účast těch, kdo napoprvé vůbec nevolili. Aktuálně.cz pro vás připravilo kalkulačku, ve které si můžete konečný výsledek voleb nasimulovat. Je na vás, kolik voličů neúspěšných kandidátů "pošlete ve druhém kole hlasovat" a jak rozdělíte jejich hlasy mezi Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. V naší kalkulačce pracujeme s předpokladem, že jak Zeman, tak Drahoš si pro volební finále udrží přízeň všech, kteří pro ně hlasovali v prvním kole.

Začít přerozdělovat

Miloš Zeman

1. kolo - 38,6 %
(1 985 547 hlasů)

Jiří Drahoš

1. kolo - 26,6 %
(1 369 601 hlasů)
50 % 50 %
Zeman 0 hlasů Drahoš 0 hlasů
Tlačítky - a + nebo kliknutím přímo na stupnici nastavte voličskou účast a rozložení hlasů ve 2. kole
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 6 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy