Přehled vyznamenaných 28. října 2020

Pavel Švec Pavel Švec
28. 10. 2020 20:00
Jména všech osmatřiceti vyznamenaných.
Řád Bílého lva
Řád Bílého lva | Foto: Aktuálně.cz

Řád Bílého lva

genmjr. v.v. František Chábera (in memoriam) vojenský pilot a válečný stíhač vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
plk. Josef Koukal (in memoriam) dopravní a stíhací pilot, během druhé světové války se zúčastnil bitvy o Británii vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
genmjr. v.v. Ing. Miloslav Masopust válečný veterán z druhé světové války vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
divizní generál Heliodor Píka (in memoriam) voják a legionář, významný představitel zahraničního československého protinacistického odboje vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
Karel Gott (in memoriam) zpěvák, mnohonásobný Zlatý slavík občanské skupiny I. třídy (za zvláště vynikající zásluhy o stát v oblasti umění)
prof. MUDr. Roman Prymula epidemiolog, věnuje se zejména problematice imunizace a vakcín občanské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o stát)
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy