Přehled vyznamenaných 28. října 2020

Pavel Švec Pavel Švec
28. 10. 2020 20:00
Jména všech osmatřiceti vyznamenaných.
Řád Bílého lva
Řád Bílého lva | Foto: Aktuálně.cz

Řád Bílého lva

genmjr. v.v. František Chábera (in memoriam) vojenský pilot a válečný stíhač vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
plk. Josef Koukal (in memoriam) dopravní a stíhací pilot, během druhé světové války se zúčastnil bitvy o Británii vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
genmjr. v.v. Ing. Miloslav Masopust válečný veterán z druhé světové války vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
divizní generál Heliodor Píka (in memoriam) voják a legionář, významný představitel zahraničního československého protinacistického odboje vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
Karel Gott (in memoriam) zpěvák, mnohonásobný Zlatý slavík občanské skupiny I. třídy (za zvláště vynikající zásluhy o stát v oblasti umění)
prof. MUDr. Roman Prymula epidemiolog, věnuje se zejména problematice imunizace a vakcín občanské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o stát)
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy