Přehled vyznamenaných 28. října 2020

Pavel Švec Pavel Švec
28. 10. 2020 20:00
Jména všech osmatřiceti vyznamenaných.
Řád Bílého lva
Řád Bílého lva | Foto: Aktuálně.cz

Řád Bílého lva

genmjr. v.v. František Chábera (in memoriam) vojenský pilot a válečný stíhač vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
plk. Josef Koukal (in memoriam) dopravní a stíhací pilot, během druhé světové války se zúčastnil bitvy o Británii vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
genmjr. v.v. Ing. Miloslav Masopust válečný veterán z druhé světové války vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
divizní generál Heliodor Píka (in memoriam) voják a legionář, významný představitel zahraničního československého protinacistického odboje vojenské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost)
Karel Gott (in memoriam) zpěvák, mnohonásobný Zlatý slavík občanské skupiny I. třídy (za zvláště vynikající zásluhy o stát v oblasti umění)
prof. MUDr. Roman Prymula epidemiolog, věnuje se zejména problematice imunizace a vakcín občanské skupiny I. třídy (za mimořádné zásluhy o stát)
 

Právě se děje

Další zprávy