Foto: Pražské jaro a jeho dozvuky očima zahraničních fotografů

Foto: Pražské jaro a jeho dozvuky očima zahraničních fotografů
Slavnostní zahájení výstavy se konalo 19. dubna 2018.
Oslava Vítězného února na Staroměstském náměstí v Praze 25. 2. 1968.
Prvomájový průvod roku 1968. Zleva Gustáv Husák, prezident republiky Ludvík Svoboda, první tajemník komunistické strany Alexander Dubček, komunista a Dubčekův spolupracovník František Kriegel, který jako jediný po invazi nepodepsal moskevský protokol, a předseda Československé strany lidové Josef Plojhar. Autor vystavené fotografie je Pavel Šticha.
Při příležitosti padesátého výročí „pražského jara“ je veřejnosti otevřena výstava, která představuje události onoho roku na více než 100 dobových snímcích.
Foto: Sune Jonsson
Vanda Lubomirský Nárožná Vanda Lubomirský Nárožná, Velvyslanectví Itálie
9. 5. 2018 21:00
Při příležitosti padesátého výročí "pražského jara" je veřejnosti otevřena výstava Praga 1968, která představuje události onoho roku na více než 100 snímcích, které pořídil český fotograf Pavel Šticha, Švéd Sune Jonsson a italští fotografové Carlo Leidi a Alfonso Modonesi. Výstava je zdarma přístupná až do 8. června 2018 v barokní kapli Italského kulturního institutu v Praze. Odtud následně poputuje do Muzea fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci. Výstava se koná pod záštitou Ministerstva kultury České republiky.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy