Foto: Pražské jaro a jeho dozvuky očima zahraničních fotografů

Foto: Pražské jaro a jeho dozvuky očima zahraničních fotografů
Slavnostní zahájení výstavy se konalo 19. dubna 2018.
Oslava Vítězného února na Staroměstském náměstí v Praze 25. 2. 1968.
Prvomájový průvod roku 1968. Zleva Gustáv Husák, prezident republiky Ludvík Svoboda, první tajemník komunistické strany Alexander Dubček, komunista a Dubčekův spolupracovník František Kriegel, který jako jediný po invazi nepodepsal moskevský protokol, a předseda Československé strany lidové Josef Plojhar. Autor vystavené fotografie je Pavel Šticha.
Při příležitosti padesátého výročí „pražského jara“ je veřejnosti otevřena výstava, která představuje události onoho roku na více než 100 dobových snímcích.
Foto: Sune Jonsson
Vanda Nárožná Vanda Nárožná, Velvyslanectví Itálie
9. 5. 2018 21:00
Při příležitosti padesátého výročí "pražského jara" je veřejnosti otevřena výstava Praga 1968, která představuje události onoho roku na více než 100 snímcích, které pořídil český fotograf Pavel Šticha, Švéd Sune Jonsson a italští fotografové Carlo Leidi a Alfonso Modonesi. Výstava je zdarma přístupná až do 8. června 2018 v barokní kapli Italského kulturního institutu v Praze. Odtud následně poputuje do Muzea fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci. Výstava se koná pod záštitou Ministerstva kultury České republiky.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy