Pracovníci letiště na Tenerife vykrádali kufry. Zmizely z nich cennosti za 50 milionů

ČTK ČTK
15. 12. 2023 20:50
Skupina pracovníků letiště na turisty vyhledávaném španělském ostrově Tenerife podle policie organizovaně vykrádala zavazadla cestujících, z nichž zmizely věci za miliony eur. Policisté zadrželi 14 lidí a zabavili cennosti, jejichž celkovou hodnotu vyčíslili na téměř dva miliony eur (49 milionů korun). Dalších 20 zaměstnanců letiště zatím policie vyšetřuje na svobodě, napsala agentura AP.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Skupina se podle policie dostávala do zavazadel poté, co je cestující podali k odbavení a kufry měly zamířit k letadlu. V prostoru, kde jsou mezitím skladovány a tříděny, je otvírali, vybírali cenné věci a poté posílali do letadla.

Policisté u zadržených našli 13 tisíc eur v hotovosti, 120 šperků, 29 kusů luxusních hodinek, 22 drahých mobilních telefonů a další elektroniku.

Policie na případu začala pracovat po množících se případech stížností lidí, kteří se z Tenerife vrátili domů. Jižní letiště na tomto Kanárském ostrově patří k turisticky nejvytíženějším terminálům Španělska; ročně odbaví přes deset milionů pasažérů.

 

Právě se děje

Další zprávy