Potvrzeno: Želásko u policie končí, jde do neziskovky

Vendula Křížová, Markéta Chaloupská
20. 10. 2008 16:07
Ředitel pražské police ještě pomůže s předsednictvím
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Odvolaný pražský policejní ředitel Petr Želásko definitivně končí u policie. V pondělí potvrdil, že odchází do neziskového sektoru.

Do konce prosince ještě zůstane na ministerstvu a pomůže se zajištěním bezpečnosti během českého předsednictví Evropské unie.

Od roku 2009 pak bude pracovat pro občanské sdružení. "Mám už konkrétní nabídky, ale nechci je specifikovat. Nechte se překvapit," řekl Želásko.

Prozradil pouze, že půjde o sdružení, která se zabývají problematikou kriminality u dětí.

Odvolání z funkce ho prý trochu překvapilo. "Mám už ale také svůj věk," uvedl. Podle vlastních slov ovšem sám uvažoval, že u policie skončí příští rok, a policejní prezident Oldřich Martinů tak jeho rozhodnutí jenom urychlil.

"Beru to na vědomí," dodal. Rozhodně odmítl, že by po ukončení pracovního poměru na ministerstvu vnitra zamířil do některé z bezpečnostních agentur.

 

Právě se děje

před 35 minutami

USA prověřují plány Česka a dalších zemí kvůli zavedení digitální daně

Spojené státy prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánuje zavést nebo již zavedla řada zemí, včetně České republiky. USA se již několikrát vyjádřily, že daň považují za diskriminační vůči americkým firmám a výsledkem přezkumu by mohla být odvetná cla.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy