reklama
 
 

Trvalý déšť předpověď nehlásí, příští týden se objeví jen slabší déšť nebo přeháňky

23. 5. 2019 9:48
Počasí v České republice bude v příštích dnech ovlivňovat studená fronta a tlaková níže ze severu. Občas se objeví déšť nebo přeháňky, vydatnější srážky ale Český hydrometeorologický ústav neočekává. Denní teploty se budou nejčastěji pohybovat kolem 20 stupňů. Nejtepleji bude v pondělí, kdy naměříme na teploměru i 25 stupňů.

Ve čtvrtek bude na západě Čech zpočátku oblačno až zataženo, během dne bude poloha oblačná až polojasná. Místy se také se vyskytnou přeháňky. Ve východní polovině území bude oblačno až zataženo, místy se objeví déšť nebo přeháňky. V Beskydech meteorologové ještě očekávají trvalejší a vydatnější srážky. Během dne by však měly od západu srážky i oblačnost ubývat. Nejvyšší denní teploty dosáhnou na 16 až 20 stupňů, na Moravě a ve Slezsku na 13 až 17.  Na horách naměří kolem 9 stupňů, na Šumavě i 12.

pátek by mělo být polojasno, přechodně až oblačno. Ráno se vyskytnou ojediněle mlhy. Rtuť teploměru přes den vystoupá na 18 až 22 stupňů Celsia.

Sobota přinese opět oblačné a polojasné počasí, v ranních hodinách se mohou místy objevit mlhy. Místy se vyskytnou přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají 19 až 23 stupňů.

Podobné počasí bude panovat i v neděli. Obloha bude polojasná, přechodně oblačná. Ojediněle zaprší. Večer na severu přibude oblačnost. Nejvyšší denní teploty opět dosáhnou na 19 až 23 stupňů.

pondělí bude obloha oblačná až polojasná. Místy se vyskytnou přeháňky, ojediněle bouřky. Teploty vystoupají na 21 až 25 stupňů.

Další pracovní dny přinesou oblačnou až zataženou oblohu. Na většině území se objeví občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Během týdne bude oblačnost proměnlivá a přeháňky se vyskytnou jen místy. Zpočátku naměříme na teploměrech až 23 stupňů, postupně teploty klesnou na 15 a 20 stupňů.

autor: Domácí | 23. 5. 2019 9:48

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama