Poražený vítěz Jiří Paroubek. Jeho poslední hodiny.

Poražený vítěz Jiří Paroubek. Jeho poslední hodiny.
Poslední apel ke svým voličům musel absolvovat v košili.
Roční kampaň skončila. Žena Petra mu věrně kráčí po boku.
Uklidnil se v kavárně nad jogurtovým řezem, kde počkal až mu sako vyčistí.
Odvoleno jest. Je čas konzumovat plody tvrdé práce. Odjíždí za svou malou dcerkou do Prahy.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
29. 5. 2010 22:14

Ústí nad Labem/Praha - Rok trvala předvolební kampaň Jiřího Paroubka. Poslední měsíc to byla záplava oranžových mítinků.

A takhle skončila. Pokecaným sakem a rezignací na post předsedy ČSSD.

Až si projdete tuto galerii, podívejte se na další fotosérie Ludvíka Hradilka, který sledoval Paroubka při jeho "spanilých jízdách":

Paroubkův poslední mítink. Siláci opět nechyběli

Ostří hoši kolem Paroubka a fotograf - provokatér. Kdo vyhrál?

V obrazech: Jiří Paroubek na endoskopii

Foťte pravdu! Aneb Jiří své voliče neopustil

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy