Volby by jednoznačně vyhrála ČSSD, koalice tratí

Domácí Domácí
17. 3. 2011 15:15
Největší propad zaznamenaly Věci veřejné, přišly by o sedm poslanců
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Koaliční strany oproti únoru u voličů značně oslabily.

Vyplývá to z průzkumu agentury STEM. Ta se v prvním březnovém týdnu dotazovala 1248 respondentů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let.

A ODS, TOP 09 a VV by podle něj získaly dohromady 89 křesel, tedy o šest méně než před měsícem.

Nejvíce - 83 mandátů - by měla ČSSD. Znovu si tak polepšila. Naopak Věci veřejné výrazně ztrácejí. Z 8,7 % spadly na 6,3 % a nárok by měly pouze na 11 poslaneckých postů.

ODS si drží pevné voličské jádro. Získala by 49 křesel, což je o čtyři více než v únoru.

Podle agentury STEM podpora TOP 09 kolísá, zatímco KSČM si drží relativně stabilní postavení s 9,8 %.

Pokud by se v únoru volilo, do Poslanecké sněmovny by nepronikla žádná další strana. Voleb by se zúčastnilo 56 % občanů, tedy méně, než loni v červnu.

Preference politických stran v březnu 2011 podle agentury STEM
Preference politických stran v březnu 2011 podle agentury STEM | Foto: Domácí

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy