Vladimír Špidla se vrací, v grémiu to vzbudilo odpor

Martina Machová Martina Machová
26. 4. 2013 9:20
Bývalý premiér je v obnoveném týmu stínovým ministrem životního prostředí
Vladimír Špidla.
Vladimír Špidla. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Zařazení bývalého premiéra Vladimíra Špidly do týmu stínové vlády ČSSD vyvolalo asi největší spor na jednání grémia sociální demokracie.

Straníci z nejužšího vedení strany předsedovi Bohuslavu Sobotkovi  podle deníku Insider předhazovali, že bývalý premiér není nejvhodnější volbou a že "by se neměl vracet takovým způsobem".

"Neměl by se vracet člověk, který je symbolem neúspěchu," připomněl jeden z členů grémia Špidlův odchod v roce 2004, kdy se sociální demokracie octla po dvou letech účinkování Špidlovy vlády na dně stranických preferencí voličů a kdy zcela propadla ve volbách do Evropského parlamentu.

Naopak Špidlovu nominaci přivítali ekologičtí aktivisté, konkrétně hnutí Duha. "Vladimír Špidla je možná pro někoho překvapivá zpráva, ale velmi dobrá volba na stínového ministra životního prostředí. Spojuje tři velké přednosti: myslí dopředu, má sociální cítění a dobrý rozhled po světě," uvedl v tiskovém prohlášení programový ředitel hnutí Vojtěch Kotecký.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Kteří stínoví ministři mají jisté místo v případné skutečné vládě sociální demokracie?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy