reklama
 
 

Vláda schválila diplomaty Klausovou a Remka

13. 8. 2013 14:24
Kabinet o tom podle Lidových novin rozhodl už 31. července.

Praha - Vláda premiéra Jiřího Rusnoka podle informací úterních Lidových novin již 31. července schválila jmenování bývalé první dámy Livie Klausové a europoslance za KSČM Vladimíra Remka velvyslanci.

Oficiálně ale nechce informaci nikdo potvrdit, opatrně mluví o celém jednání i premiér Jiří Rusnok. Potvrdil sice, že se jednání ohledně velvyslanců uskutečnila, podrobnosti ale nesdělil.

"Tyto věci se projednávají ve zvláštním režimu, takže o jejich obsahu nemohu informovat," vysvětlil.

Minulý týden prohlásil, že jeho kabinet bez důvěry už nové velvyslance schvalovat nebude. Klausová i Remek na začátku roku podpořili Miloše Zemana v prezidentské volbě.

V zápisu z jednání vlády podle listu stojí, že kabinet 31. července projednal materiál předložený ministrem zahraničních věcí a přijal usnesení. Pro hlasovalo všech 13 přítomných členů vlády. Víc veřejný zápis neobsahuje, protože projednávání nových velvyslanců patří kvůli diplomatickým zvyklostem do režimu utajení.

Mezi nově schválenými ambasadory má být i Klausová. "Popřít to nemohu," řekl deníku za příslibu anonymity jeden z ministrů.

Klausová, která má být jmenována velvyslankyní v Bratislavě, tak vedle podpisu Zemana čeká na bezpečnostní prověrku Národního bezpečnostního úřadu a souhlas slovenské strany, takzvaný agrément. Jediný československý kosmonaut Remek by se měl stát velvyslancem v Rusku.

Klausová v prezidentské kampani zaútočila na manželku Zemanova protikandidáta Karla Schwarzenberga. O možnosti, že by se mohla stát velvyslankyní na Slovensku, začal Zeman hovořit koncem března, ani ne měsíc od nástupu na Hrad, napsaly LN.

autor: ČTK | 13. 8. 2013 14:24

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama