Petr Tluchoř během kongresu ODS. Ilustrační snímek.
Petr Tluchoř během kongresu ODS. Ilustrační snímek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Dosazením bývalého "rebela" ODS Ivana Fuksy na jeden z ředitelských postů v Českém Aeroholdingu se začala naplňovat dohoda, na základě které šestice poslanců opustila poslanecké lavice.

Jak informoval ve svém aktuálním vydání deník Insider, dalším na řadě je někdejší "mluvčí" rebelů Petr Tluchoř. Podle nepsané dohody má získat post ve skupině ČEZ, což redakci potvrdilo hned několik zasvěcených zdrojů.

"Nemělo by to ale být přímo ústředí ČEZ, je to jedna z dceřiných společností," citoval Insider své zdroje.

Místo pro dalšího z rebelů, Marka Šnajdra, je méně jisté. Zamířit by měl do Českých drah, respektive do některé z jejich společností.

Čtěte podrobnosti v placeném deníku Insider

před 8 minutami

Koudelka byl v Rašnově osmnáctý, vyhrál lídr SP skokanů Kraft

Také ve druhém závodě Světového poháru skokanů na lyžích v rumunském Rašnově bodoval z Čechů pouze Roman Koudelka, který obsadil 18. místo. Vyhrál Stefan Kraft z Rakouska a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Koudelka jako jediný z českých reprezentantů zvládl první kolo. Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa se stejně jako v pátek, kdy transylvánské středisko hostilo Světový pohár skokanů úplně poprvé, do nejlepší třicítky nevešli. Koudelka předvedl dva vyrovnané skoky dlouhé 94,5 a 94 metrů a oproti pátečnímu závodu si polepšil o devět míst. V hodnocení Světového poháru mu patří se ziskem 219 bodů 24. příčka.

Kraft si díky skokům 103 a 97,5 metru připsal dvacáté vítězství ve Světovém poháru a počtvrté za sebou skončil na stupních vítězů. V pátek byl v Rašnově třetí a stejnou bilanci jako v Rumunsku zaznamenal i před tím na domácích závodech v Kulmu. V průběžném pořadí seriálu má Kraft náskok 118 bodů před dnes druhým Karlem Geigerem z Německa.