Rakouský tisk: Ministr Schwarzenberg se znovu oženil

Red Dom
22. 8. 2008 11:28
Napsal to rakouský regionální deník
Ministr Karel Schwarzenberg.
Ministr Karel Schwarzenberg. | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se podle informací rakouského deníku Kleine Zeitung znovu oženil se svou bývalou manželkou Therezií Hardeggovou.

Obřad se měl podle regionálního deníku uskutečnit ve městě Murau v jižním Rakousku.

Ministerstvo zahraničí zprávu něchtělo potvrdit ani vyvrátit. "Soukromé zálěžitosti pana ministra nekomentujeme," řekla pouze mluvčí resortu Zuzana Opletalová.

Stanovisko ministra se rakouskému listu získat nepodařilo. Informaci o sňatku měl potvrdit Schwarzenbergův syn Jan.

Šéf české diplomacie byl už se šlechtičnou Therezií Hardeggovou jednou ženatý. Koncem osmdesátých let se ovšem rozvedli.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 48 minutami

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy