reklama
 
 

Ministr spravedlnosti Pelikán složil poslanecký mandát, v politice končí

Aktualizováno 19. 6. 2018 17:38
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) končí nejen ve vládě, ale i ve sněmovně. Jeho rezignaci na poslanecký mandát v úterý odpoledne přijal předseda sněmovny Radek Vondráček, informovala na Twitteru mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.

Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) se v úterý odpoledne vzdal poslaneckého mandátu. Jeho rezignaci přijal předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO). Na Twitteru o tom informovala mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová. Úplný odchod z politiky avizoval Pelikán v dubnu, kdy vyloučil, že by mohl pokračovat v příští vládě.

Pelikán byl ministrem spravedlnosti od března 2015 ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), ve funkci zůstal i v současném prvním kabinetu Andreje Babiše (ANO), který od závěru ledna vládne v demisi. Svůj odchod z politiky zdůvodnil Pelikán začátkem dubna mimo jiné názorovým rozchodem s hnutím ANO, jehož členem ale chce zůstat.

Za Pelikána by měla do poslaneckých lavic nastoupit ředitelka neziskové organizace Monika Červíčková, která je první náhradnicí na pražské kandidátce ANO v loňských podzimních volbách. Slib by mohla složit v úvodu schůze dolní komory, která začne za týden.

autor: Domácí | 19. 6. 2018 17:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama