DOKUMENT: Rezignační dopis Juraje Ranince

15. 9. 2008 15:19
Přečtěte si jeho plné znění

Praha - Poslanec Juraj Raninec odchází z klubu ODS. Rebel, který patří k frakci kolem Vlastimila Tlustého, svůj záměr oznámil šéfovi poslaneckého klubu Petru Tluchořovi dopisem. Redakce Aktuálně.cz přináší jeho plné znění:

Vážený pane předsedo,

oznamuji Vám, že dnešním dnem ukončuji své členství v poslaneckém klubu ODS. Hlavním důvodem, proč své členství ukončuji, je můj zásadní nesouhlas s tím, jak se vedení poslaneckého klubu a většina jeho členů snaží vyrovnat s tzv. kauzou poslance Moravy.

Jsem přesvědčený o tom, že tato kauza svojí závažností útočí přímo na základy demokratického právního státu a pokud nebude důsledně objasněna, nelze očekávat, že se v budoucnosti něco podobného nebude opakovat.

Chci Vás i členy poslaneckého klubu ubezpečit, že i nadále budu při svém jednání v Poslanecké sněmovně prosazovat volební program ODS, za který jsem byl ve volbách 2006 zvolen.

V této souvislosti bych Vás chtěl požádat, abych i jako nečlen klubu mohl dostávat stanoviska zpravodajů poslaneckého klubu ODS k jednotlivým návrhů zákonů.

Předpokládám, že stejně jako v minulosti se s těmito stanovisky budu moci v drtivé většině případů ztotožnit.

S přátelským pozdravem Juraj Raninec

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy