Dokument: Co řekl šéf ODS Nečas k aféře nahrávka

Domácí Domácí
13. 4. 2011 18:45
Občanští demokraté se distancovali od strany Věci veřejné
Předseda ODS Petr Nečas. Ilustrační snímek
Předseda ODS Petr Nečas. Ilustrační snímek | Foto: Jan Langer

Tiskové prohlášení předsedy ODS Petra Nečase k aktuální politické situaci

Spekulace o podílu ODS na organizování údajného puče uvnitř strany Věci veřejné považuji za zcela absurdní a jako předseda ODS je jednoznačně odmítám. Stejně tak odmítám konspirační teorie týkající se poměrů v ODS.

Považuji také za nepřijatelné používání STBáckých metod, například vzájemné nahrávání politiků.

Je zjevné, že jediným cílem zveřejnění nahrávky je odpoutat pozornost od samotné příčiny problému Věcí veřejných, které je proto nezbytné znovu pojmenovat:

o Nikdo z ODS nenaváděl představitele Věcí veřejných, aby dávali peníze svým poslancům.

o Nikdo z ODS nenabádal ABL, aby obsadila státní správu svými spolupracovníky, osobami napojenými na tuto agenturu a spřízněné subjekty.

o Nikdo z ODS nenapsal za Kateřinou Klasnovou dopis, kterým se ohradila proti nedemokratickým a uzurpátorským metodám Víta Bárty.

Je na Věcech veřejných, aby tyto příčiny vlastního problému důvěryhodně vysvětlily koaličním partnerům a především veřejnosti a nevtahovaly ODS do svého vnitřního sporu.

Spor ve vládní koalici v tuto chvíli není sporem o vliv nad ministerstvem vnitra, jak se snaží vedení Věcí veřejných prezentovat, ale o samu podstatu fungování vlády. Chceme zcela vyloučit podezření, že by vláda mohla sloužit k naplnění plánu ovládnout mocenské struktury státu za pomoci lidí spojených s ABL.

ODS ani náznakem neprojevuje zájem o obsazení křesla ministra vnitra. Pouze jednoznačně konstatuje, že je nepřijatelné, aby Věci veřejné nadále nesly odpovědnost za tento resort.


Petr Nečas, předseda ODS, 13. dubna 2011

 

Právě se děje

před 33 minutami

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

Další zprávy