Dokument: Co řekl šéf ODS Nečas k aféře nahrávka

Domácí Domácí
13. 4. 2011 18:45
Občanští demokraté se distancovali od strany Věci veřejné
Předseda ODS Petr Nečas. Ilustrační snímek
Předseda ODS Petr Nečas. Ilustrační snímek | Foto: Jan Langer

Tiskové prohlášení předsedy ODS Petra Nečase k aktuální politické situaci

Spekulace o podílu ODS na organizování údajného puče uvnitř strany Věci veřejné považuji za zcela absurdní a jako předseda ODS je jednoznačně odmítám. Stejně tak odmítám konspirační teorie týkající se poměrů v ODS.

Považuji také za nepřijatelné používání STBáckých metod, například vzájemné nahrávání politiků.

Je zjevné, že jediným cílem zveřejnění nahrávky je odpoutat pozornost od samotné příčiny problému Věcí veřejných, které je proto nezbytné znovu pojmenovat:

o Nikdo z ODS nenaváděl představitele Věcí veřejných, aby dávali peníze svým poslancům.

o Nikdo z ODS nenabádal ABL, aby obsadila státní správu svými spolupracovníky, osobami napojenými na tuto agenturu a spřízněné subjekty.

o Nikdo z ODS nenapsal za Kateřinou Klasnovou dopis, kterým se ohradila proti nedemokratickým a uzurpátorským metodám Víta Bárty.

Je na Věcech veřejných, aby tyto příčiny vlastního problému důvěryhodně vysvětlily koaličním partnerům a především veřejnosti a nevtahovaly ODS do svého vnitřního sporu.

Spor ve vládní koalici v tuto chvíli není sporem o vliv nad ministerstvem vnitra, jak se snaží vedení Věcí veřejných prezentovat, ale o samu podstatu fungování vlády. Chceme zcela vyloučit podezření, že by vláda mohla sloužit k naplnění plánu ovládnout mocenské struktury státu za pomoci lidí spojených s ABL.

ODS ani náznakem neprojevuje zájem o obsazení křesla ministra vnitra. Pouze jednoznačně konstatuje, že je nepřijatelné, aby Věci veřejné nadále nesly odpovědnost za tento resort.


Petr Nečas, předseda ODS, 13. dubna 2011

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Při požáru vepřína na Rokycansku uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

Škodu, způsobenou ohněm v zemědělském objektu u Kladrub na Rokycansku, hasiči předběžně odhadují na 35 milionů korun, řekl dnes jejich krajský mluvčí Petr Poncar. Na místě stále zasahují čtyři jednotky.

K požáru na severu Rokycanska vyjelo deset jednotek v neděli těsně před 23:00. "V době příjezdu první jednotky byl již objekt požárem zcela zasažen," řekl mluvčí. Hasiči se zaměřili na ochranu okolních budov, uchránili majetek za 70 milionů korun. Požár dostali pod kontrolu zhruba hodinu po půlnoci, dosud ale není zcela uhašen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy