Co má za sebou Marie Benešová: boj s justiční mafií, rozkol s ČSSD i dráhu advokátky

Jan Horák Jan Horák
30. 4. 2019 15:37
Marie Benešová se v úterý oficiálně ujala funkce ministryně spravedlnosti. Už jednou ji zastávala, ale zároveň do křesla usedá i se zkušenostmi z dalších rolí, v nichž se ocitla: je bývalá nejvyšší státní zástupkyně, advokátka, bývalá místopředsedkyně ČSSD a exposlankyně za tuto stranu. Připomeňte si, v souvislosti s jakými tématy o ní bylo v minulosti nejvíce slyšet.
Foto: Vojtěch Marek

Spojenectví Zemana a Benešové

Vzájemná náklonnost Marie Benešové a prezidenta Miloše Zemana trvá už dlouhé roky. Ještě jako premiér roku 2000 prohlásil, že kdyby existovalo 16 Marií Benešových, všechny budou sedět v jeho vládě. Ona naopak říká, že prezident je ze stejného těsta jako ona. Benešová mimo jiné působí coby prezidentova poradkyně pro justici. Vypracovala pro něj několik analýz včetně té, že v Česku si lze objednat trestní stíhání.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy