Babiš po obřím průšvihu ANO přišel s "geniální" výmluvou. A tvrdě narazil

lis mk lis, mk
26. 11. 2023 7:02
"Skvělý primátor Pardubic. Do čeho se pustí, vždycky dotáhne do konce," popsal Andrej Babiš před více než rokem svého spolustraníka Martina Charváta. Po úterní razii na pardubickém magistrátu, kdy policie zadržela kromě dalších právě i exprimátora Pardubic, Babiš začal najednou o Charvátovi mluvit úplně jinak. Lidé na sítích si toho všimli a Babišovi to připomněli.
„Skvělý primátor Pardubic,“ řekl k Charvátovi před rokem Babiš. Nyní razantně otočil | Video: Aktuálně.cz

"Našeho kandidáta ze senátu Martina Charváta moc doporučuji," uvedl tenkrát šéf hnutí ANO na jednom ze svých videí.  S Charvátem se dokonce nechal vyfotit na billboard, kde hlásal: "Pardubice řešíme přímo a hned. Martin má číslo na můj mobil."

Teď se ale od zadržených spolupracovníků distancoval a jejich pochybení svedl na jinou politickou stranu. "Naše velká chyba byla, že jsme neprověřovali tyhle ódéesáky, kteří nám nalezli do hnutí," prohlásil v týdnu pro Deník N. ANO se podle něj v roce 2013 dopustilo "infiltrace bývalých členů ODS". "ODS má korupci v DNA," přisadil si ještě Babiš. Jeho starší vyjádření na adresu Charváta i fotky s ním se vzápětí staly hitem sociálních sítí. 

Předsednictvo ANO hned ve středu rozhodlo, že Charváta i Drenka z hnutí vyloučí. Zároveň ve své pardubické organizaci plánuje zajistit audit. Rozpuštění pardubické buňky tak, jako k tomu došlo například v roce 2020 u té brněnské kvůli kauze Stoka, Babiš neočekává.

Moderátor jen zíral. Pekarová Adamová zaperlila ve studiu a spustila smršť reakcí (17. 11. 2023)

Pekarová Adamová zase "zaperlila". Válka přirovnala ke Karlu Schwarzenbergovi | Video: Aktuálně.cz/Česká televize
 

Právě se děje

Další zprávy