Policisté obvinili muže, který zveřejnil lež o pokusu Ukrajince znásilnit dívku

ČTK ČTK
27. 8. 2023 17:30
Z šíření poplašné zprávy obvinili policisté čtyřiatřicetiletého muže ze Zábřehu na Šumpersku, který v pátek ráno na sociálních sítích zveřejnil příspěvek s nepravdivou informací o údajném pokusu Ukrajince znásilnit u místní loděnice mladou dívku. V případě prokázání viny hrozí autorovi lživého příspěvku u soudu až dva roky vězení.
Foto: Shutterstock

Obviněný muž příspěvek s nepravdivou informací zveřejnil na sociální síti ve skupině, která se orientuje na obyvatele Zábřehu. "Upozorňoval na možný pokus znásilnění mladé ženy Ukrajincem, který se měl odehrát předchozího dne večer na periferii města. Jak policisté zjistili, k incidentu mezi mladou ženou a jí neznámým mužem mělo opravdu dojít, ovšem za odlišných okolností, než které měl pisatel ve svém příspěvku na sociální síti popsat," uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Z výslechu ženy podle Vaňharové vyplynulo, že při procházce ji slovně napadl neznámý muž hovořící cizím jazykem. "Měl ji vulgárně urážet a následně se proti ní rozejít, čehož se lekla a raději utekla. Se svým nemilým zážitkem se krátce nato svěřila právě mladému Zábřežanovi, který nedaleko místa procházel. Ten měl příběh zpestřit o nepravdivé a neověřené informace, a takto jej ke své smůle zveřejnit na sociální síti," řekla Vaňharová. Slovního incidentu se podle Vaňharové zúčastnil cizinec, avšak ne ukrajinské národnosti. Totožnost tohoto muže policisté už znají.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy