Policisté hledali ztraceného seniora, byl na půdě

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 30. 12. 2013 12:10
Muž v sobotu odpoledne odešel z domova důchodců.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz, Ondřej Besperát

Kolín - Policie našla šestasedmdesátiletého seniora, který v sobotu zmizel z kolínského domova důchodců. Objevili jej v pondělí na půdě tohoto zařízení.

Policejní mluvčí Martina Fejfarová uvedla, že senior je v pořádku, bez zranění a s personálem domova komunikuje.

Po muži pátraly během víkendu desítky policistů a hasičů, do akce se zapojil také poříční policejní oddíl, který prohledával Labe. V neděli byl dokonce nasazen také vrtulník s termovizí.

Policisté nyní zjišťují, zda byl senior na půdě po celou dobu, nebo někam odešel a pak se do zařízení vrátil. Zároveň prověřují, zda na muži nebyl spáchán trestný čin.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy