Policie znovu vyslechne exposlance Fuksu, Tluchoře a Šnajdra

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
20. 3. 2014 18:59
Vyšetřovatelé musí výslechy opakovat, trojice již není v případu v roli obviněných, ale svědků.
Petr Tluchoř
Petr Tluchoř | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – Trio exposlanců Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa, původně obviněné z přijetí úplatku v kauze Nagyová, se po dlouhé době opět vrátí k výslechům. Policie si je pozvala na příští týden.

Důvod předvolání Fuksy, Tluchoře a Šnajdra je prostý - v kauze přibyl obviněný: expremiér Petr Nečas.

„Opakují se všechny úkony, protože v případu je nový obviněný, nejde o nic nečekaného,“ řekl deníku Aktuálně.cz obhájce jednoho z exposlanců. „Je to s ohledem na jejich odlišné procesní postavení,“ sdělil k tomu olomoucký návladní Pavel Komár.

V kauze poslaneckých trafik jsou dnes stíháni již jen zprostředkovatelé úplatku – Jana Nečasová (dříve Nagyová), Roman Boček a ten, kdo jej podle policie nabídl – Petr Nečas. Údajné příjemce, tedy Šnajdra, Fuksu a Tluchoře, z pravomoci policie a státních zástupců svým červencovým verdiktem vyňal Nejvyšší soud.

Za odškodněním

Trojice, která kvůli obvinění strávila měsíc ve vazbě, chce po státu odškodné. V žádosti, kterou podali v lednu, požadují dohromady 12 milionů korun.

„Věc je v šetření, zákonná lhůta pro vyřízení je šest měsíců, tedy do poloviny července,“ napsala mluvčí ministerstva spravedlnosti Štěpánka Čechová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy