Policie ví, kdo pro Nagyovou sledoval úředníky

Karel Hrubeš
22. 11. 2013 17:05
Policie má jistotu, ale žalobce říká, že mu obvinění chybějí důkazy.
Jana Nagyová.
Jana Nagyová. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Vyšetřování první třetiny kauzy kolem bývalé sekretářky premiéra Jany Nagyové je definitivně u konce.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider s tím, že detektivové s vysokou mírou pravděpodobnosti zjistili, koho tajná služba na pokyn Nagyové najala na osmidenní sledování zaměstnanců Úřadu vlády Jiřího Pertla a Aleny Hegrové.

"Uzavřeli jsme to," potvrdil Insideru žalobce olomouckého Vrchního zastupitelství Pavel Komár. "Máme představu o tom, kdo to byl, tedy jakéhosi subjektu, máme k tomu určité indicie."

V oficiálních policejních závěrech však navzdory zjištěním policistů bude v kolonce pachatel uvedeno: "Nezjištěná osoba".

"Důkazně nejsme schopni se dále posunout, protože žádný ze svědků ani obviněných nám to nespecifikuje," uvedl Komár.

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider:

Stálo to 125 300 Kč. Zaplatí to ze svého Kovanda?

 

Právě se děje

před 18 minutami

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy