Policie si posvítí na kontroverzní projekt Opencard

Domácí Domácí
26. 2. 2010 9:53
Podnět jí k tomu dala pražská zastupitelka

Praha - Policie začala prověřovat kontroverzní projekt Opencard. Důvodem je trestní oznámení, které před několika týdny podala pražská zastupitelka Jana Ryšlinková (EDS).

Online deníku Aktuálně.cz to potvrdila mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. "Policie nyní může provádět výslechy či zadávat znalecké posudky," vysvětlila.

Podle ní jsou podezřelými "dosud neztotožněné osoby z pražského magistrátu a firmy Haguess". Policisté prošetřují, zda se nedopustili spáchání trestných činů porušování závazných pravidel hospodářského styku a porušování povinnosti při správě cizího majeku.

Za porušování pravidel hrozí až dva roky vězení, zákaz činnosti či peněžitý trest. U druhého je sazba 2 až 8 let vězení.

Projekt za stamiliony

O nesrovnalostech ve financování projektu pražské dopravní karty Opencard informoval audit z prosince loňského roku. Ten ukázal, že neúčelně bylo na projekt vynaloženo minimálně čtvrt miliardy korun.

Výsledky druhého auditu projektu, který si nechal udělat sám primátor metropole Pavel Bém a který měl prozkoumat především použitou technologii i způsob zadávání zakázek, se shodovaly s verdiktem prvního auditu.

Praha za Opencard dosud zaplatila téměř 900 milionů, karta samotná ale dosud nevydělala ani korunu, potvrdil druhý audit.

 

Právě se děje

Další zprávy