reklama
 
 

Policie má nového prezidenta, je jím Oldřich Martinů

29. 5. 2007
Oficiálně to oznámil Ivan Langer
Doporučujeme

Praha - Policisté budou mít po několika měsících řádného nejvyššího velitele.

Novým šéfem české policie bude od pátku dosavadní náměstek policejního prezidenta Oldřich Martinů. Jméno nového policejního
prezidenta dnes oznámil na mimořádné tiskové konferenci ministr vnitra Ivan Langer

V březnu na svůj post rezignoval tehdejší prezident Vladislav Husák. Důvodem k odstoupení byly zveřejněné informace o jeho podezřelých kontaktech, na které se údajně přišlo v rámci jeho bezpečnostní prověrky.

Od té doby policii dočasně řídil Jan Brázda. Ten ve funkci končí a jeho další působení i působení současných náměstků v policejních řadách je nejasné. Podle některých spekulací plánuje Martinů v čele policie rozsáhlé změny a dosavadní náměstci budou muset ze svých postů odejít.

Martinů byl horkým kandidátem na post policejního prezidenta už v polovině roku 2005, kdy o něm uvažoval tehdejší ministr František Bublan. Nakonec ale v čele policie stanul Vladislav Husák.

Jedenačtyřicetiletý Martinů je právník. K policii nastoupil v roce 1984. Od roku 1990 pracoval na pražské správě, kde se zbýval násilnou kriminalitou. V roce 1997 byl jmenován ředitelem Národní ústředny Interpolu a v roce 1999 šéfem středočeské policie. O pět let později se stal náměstkem policejního prezidenta.

Langer měl při hledání nového policejního prezidenta omezené možnosti. Služební zákon mu totiž neumožňuje jmenovat do čela policie bez výběrového řízení nikoho jiného než právě některého ze současných náměstků.

autor: Red DOM, čtk

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama