Po zbytek května čeká Česko nezvykle chladné počasí. V noci může i mrznout

ČTK ČTK
4. 5. 2019 15:00
Zbytek května bude zřejmě nezvykle chladný. Příští týden může v noci i mrznout a přes den se teploty dostanou nejvýše na 18 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav, a z týdenní předpovědi počasí. Pršet bude zřejmě také více, než je pro toto období obvyklé, a to hlavně v příštím týdnu.
ilustrační snímek
ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

V příštích čtyřech týdnech, od 6. května do 2. června, budou podle meteorologů teploty s největší pravděpodobností pod dlouhodobým průměrem. Nejchladnější a nejdeštivější bude příští týden. "Očekáváme, že týdenní průměr teploty vzduchu bude až kolem čtyř stupňů pod normálem," sdělili meteorologové.

Příští týden v pondělí a úterý může v noci klesnout rtuť až na minus jeden stupeň Celsia a přes den vystoupá maximálně na 11 až 13 stupňů. V dalších dnech budou teploty stoupat, ale i v závěru týdne budou v noci jen několik stupňů nad nulou a ve dne nepřesáhnou 18 stupňů. Po většinu týdne bude zřejmě oblačno až zataženo s deštěm.

V dalších týdnech se pak bude podle ČHMÚ oteplovat a srážek bude ubývat. I v týdnu na přelomu května a června však bude týdenní průměr denních teplot pravděpodobně jen kolem 20 stupňů.

 

Právě se děje

Další zprávy