Víkend v Česku bude opět deštivý. Do vyšších míst se vrátí sníh a v noci může mrznout

Domácí Domácí
2. 5. 2019 12:00
Počasí se před víkendem opět zkazí, protože v pátek začne přes naše území zvolna postupovat k jihovýchodu zvlněná studená fronta. Za ní k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu, který přinese ochlazení na celém území. V noci mohou teploty klesat pod nulu ve vyšších polohách se může vyskytnout déšť se sněhem.
Deštivé počasí
Deštivé počasí | Foto: ČTK

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, během dne se mohou vyskytnout přeháňky a ojediněle také bouřky. Na celém území očekávejte teploty v rozmezí od 17 do 21 stupňů Celsia. V polohách nad 1000 metrů budou teploty kolem 10 stupňů Celsia, tvrdí meteorologové.

Zamračené počasí přinese také pátek. V průběhu dne bude oblačno až zataženo. Na většině území očekávejte občasný déšť nebo přeháňky. Na některých místech se mohou objevit také bouřky. Teploty se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů Celsia, v noci mohou klesnout až 5 stupňům.

Deštivé počasí z pátku v Česku vydrží i během víkendu. V sobotu bude zataženo a oblačno, přijde také déšť a přeháňky, v polohách nad 600 metrů se mohou vyskytnout také srážky smíšené a sněhové. Denní teploty se budou pohybovat mezi 6 a 10 stupni Celsia, Na jižní Moravě až 12 stupňů, na západě Čech ale jen jeden stupeň. V noci klesnou teploty až k 3 stupňům Celsia.

V neděli bude oblačno až zataženo, v Čechách přechodně i polojasno. Místy se na jihovýchodě území objeví déšť a přeháňky. Teploty se budou pohybovat od 7 do 11 stupňů Celsia. V noci mohou teploty v Čechách klesnout až na minus dva stupně Celsia, jinde pouze na jeden stupeň nad nulou.

Chladněji by podle meteorologů měl být i příští týden. V pondělí bude oblačno až polojasno s teplotami od 8 do 12 stupňů. Srážky se mohou ojediněle objevovat a v oblastech nad 600 metrů nad mořem mohou být i smíšené a sněhové. V Čechách klesnou teploty pod bod mrazu. Na jižní Moravě k 5 stupňům Celsia.

Velké oteplení nepřinesou ani další dny. Počítá se s teplotami mezi 10 a 14 stupni, postupně vyrostou na maximálně 18 stupňů Celsia. Většinou bude oblačno až polojasno, občas se vyskytnou přeháňky, na horách budou smíšené a sněhové. V noci klesnou teploty k bodu mrazu.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 24 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy