reklama
 
 

Víkend v Česku bude opět deštivý. Do vyšších míst se vrátí sníh a v noci může mrznout

2. 5. 2019 12:00
Počasí se před víkendem opět zkazí, protože v pátek začne přes naše území zvolna postupovat k jihovýchodu zvlněná studená fronta. Za ní k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu, který přinese ochlazení na celém území. V noci mohou teploty klesat pod nulu ve vyšších polohách se může vyskytnout déšť se sněhem.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, během dne se mohou vyskytnout přeháňky a ojediněle také bouřky. Na celém území očekávejte teploty v rozmezí od 17 do 21 stupňů Celsia. V polohách nad 1000 metrů budou teploty kolem 10 stupňů Celsia, tvrdí meteorologové.

Zamračené počasí přinese také pátek. V průběhu dne bude oblačno až zataženo. Na většině území očekávejte občasný déšť nebo přeháňky. Na některých místech se mohou objevit také bouřky. Teploty se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů Celsia, v noci mohou klesnout až 5 stupňům.

Deštivé počasí z pátku v Česku vydrží i během víkendu. V sobotu bude zataženo a oblačno, přijde také déšť a přeháňky, v polohách nad 600 metrů se mohou vyskytnout také srážky smíšené a sněhové. Denní teploty se budou pohybovat mezi 6 a 10 stupni Celsia, Na jižní Moravě až 12 stupňů, na západě Čech ale jen jeden stupeň. V noci klesnou teploty až k 3 stupňům Celsia.

V neděli bude oblačno až zataženo, v Čechách přechodně i polojasno. Místy se na jihovýchodě území objeví déšť a přeháňky. Teploty se budou pohybovat od 7 do 11 stupňů Celsia. V noci mohou teploty v Čechách klesnout až na minus dva stupně Celsia, jinde pouze na jeden stupeň nad nulou.

Chladněji by podle meteorologů měl být i příští týden. V pondělí bude oblačno až polojasno s teplotami od 8 do 12 stupňů. Srážky se mohou ojediněle objevovat a v oblastech nad 600 metrů nad mořem mohou být i smíšené a sněhové. V Čechách klesnou teploty pod bod mrazu. Na jižní Moravě k 5 stupňům Celsia.

Velké oteplení nepřinesou ani další dny. Počítá se s teplotami mezi 10 a 14 stupni, postupně vyrostou na maximálně 18 stupňů Celsia. Většinou bude oblačno až polojasno, občas se vyskytnou přeháňky, na horách budou smíšené a sněhové. V noci klesnou teploty k bodu mrazu.

autor: Domácí | 2. 5. 2019 12:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama