Víkend v Česku bude opět deštivý. Do vyšších míst se vrátí sníh a v noci může mrznout

Domácí Domácí
2. 5. 2019 12:00
Počasí se před víkendem opět zkazí, protože v pátek začne přes naše území zvolna postupovat k jihovýchodu zvlněná studená fronta. Za ní k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu, který přinese ochlazení na celém území. V noci mohou teploty klesat pod nulu ve vyšších polohách se může vyskytnout déšť se sněhem.
Deštivé počasí
Deštivé počasí | Foto: ČTK

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, během dne se mohou vyskytnout přeháňky a ojediněle také bouřky. Na celém území očekávejte teploty v rozmezí od 17 do 21 stupňů Celsia. V polohách nad 1000 metrů budou teploty kolem 10 stupňů Celsia, tvrdí meteorologové.

Zamračené počasí přinese také pátek. V průběhu dne bude oblačno až zataženo. Na většině území očekávejte občasný déšť nebo přeháňky. Na některých místech se mohou objevit také bouřky. Teploty se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů Celsia, v noci mohou klesnout až 5 stupňům.

Deštivé počasí z pátku v Česku vydrží i během víkendu. V sobotu bude zataženo a oblačno, přijde také déšť a přeháňky, v polohách nad 600 metrů se mohou vyskytnout také srážky smíšené a sněhové. Denní teploty se budou pohybovat mezi 6 a 10 stupni Celsia, Na jižní Moravě až 12 stupňů, na západě Čech ale jen jeden stupeň. V noci klesnou teploty až k 3 stupňům Celsia.

V neděli bude oblačno až zataženo, v Čechách přechodně i polojasno. Místy se na jihovýchodě území objeví déšť a přeháňky. Teploty se budou pohybovat od 7 do 11 stupňů Celsia. V noci mohou teploty v Čechách klesnout až na minus dva stupně Celsia, jinde pouze na jeden stupeň nad nulou.

Chladněji by podle meteorologů měl být i příští týden. V pondělí bude oblačno až polojasno s teplotami od 8 do 12 stupňů. Srážky se mohou ojediněle objevovat a v oblastech nad 600 metrů nad mořem mohou být i smíšené a sněhové. V Čechách klesnou teploty pod bod mrazu. Na jižní Moravě k 5 stupňům Celsia.

Velké oteplení nepřinesou ani další dny. Počítá se s teplotami mezi 10 a 14 stupni, postupně vyrostou na maximálně 18 stupňů Celsia. Většinou bude oblačno až polojasno, občas se vyskytnou přeháňky, na horách budou smíšené a sněhové. V noci klesnou teploty k bodu mrazu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy