Po výbuchu ve Frenštátě

Po výbuchu ve Frenštátě
Ulice hned vedle náměstí je uzavřená.
Už druhý den tu pracují hasiči.
Silný výbuch poškodil dům natolik, že je třeba ho zbourat.
Zdi hrozily zřícením.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
19. 2. 2013 10:00

V neděli před čtvrtou hodinou ranní zničil výbuch malý panelák v centru Frenštátu pod Radhoštěm. Na místě zemřelo nejméně pět lidí, z toho tři děti. Jedenáct obyvatel domu bylo zraněno. Dva jsou v kritickém stavu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy