Po mrazivém víkendu přijde oteplení, v týdnu bude až devět stupňů, přes noc čtyři

ČTK ČTK
21. 11. 2022 8:40
V týdnu můžeme očekávat oteplení, přes den bude až devět stupňů Celsia, i přes noc budou až čtyři stupně nad nulou. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Bude ale většinou zataženo s deštěm. Ve vyšších polohách se může objevit i sníh nebo smíšené srážky.
Foto: Jakub Plíhal

Víkend přinesl mráz a sníh. Teploty klesly podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na horách až na minus 16 stupňů. "Celkově byly oba víkendové dny asi o pět stupňů Celsia chladnější než dlouhodobý normál," uvedli pracovníci ústavu na Facebooku. V pondělí se ráno objevila na některých místech kvůli mrznoucím srážkám ledovka.

Teploty pak ale přes den podle meteorologů vystoupají na jihovýchodě Moravy až na osm stupňů a ve zbytku země se budou pohybovat mezi dvěma až šesti stupni. Bude pršet a může i sněžit, odpoledne a večer však budou od jihozápadu srážky ustávat a místy bude až polojasno.

V noci na úterý se mohou objevit namrzající mlhy. Noční teploty budou mezi plus jedním a minus třemi stupni. Přes den pak může být až sedm stupňů. Ve středu bude zřejmě přes noc mezi plus třemi a minus jedním stupněm a ve dne dva až šest stupňů.

Po zbytek týdne bude ještě tepleji. Noční teploty od čtvrtka až do začátku dalšího týdne budou většinou mezi nulou až plus čtyřmi stupni, jen při zmenšené oblačnosti mohou klesnout na minus dva stupně. Přes den bude ve čtvrtek a pátek mezi čtyřmi až osmi stupni a o víkendu čtyři až devět stupňů.

Po většinu týdne bude zataženo až oblačno. Jen místy může být přechodně polojasno. Na některých místech bude pršet či mrholit a na horách může také sněžit nebo bude padat sníh s deštěm.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy