Pes zapnul sporák a začalo hořet. Hasiči zveřejnili varovné video ze Sokolova

Video Video
13. 9. 2021 15:15
Kuriózní příčina stála za požárem v bytě v sedmipatrovém domě v Sokolově. Minulou středu tam vyjížděli hasiči k plamenům, které zachvátily kuchyň. Díky kameře, kterou měl majitel doma nainstalovanou, našli hned viníka. Na záběrech je vidět, jak se jeden ze dvou psů snaží něco odnést z vypnutého spotřebiče a přitom se mu podaří elektrický sporák zapnout.
Pes v Sokolově bez dozoru pustil sporák a způsobil požár | Video: HZS, Karlovarský kraj

Zvyšující se teplo zapálilo plastové nádobí na spotřebiči a oheň se rozšířil na část dalšího vybavení kuchyně. V tu chvíli naštěstí sousedé ucítili kouř, zavolali hasiče a požár se rychle podařilo dostat pod kontrolu. Nikdo nebyl zraněný a škoda není vysoká.

„Pokud jsou stejně jako v tomto případě v bytě ponechána zvířata bez dozoru, je nutné zajistit byt a vše v něm, aby se v maximální míře zamezilo vzniku požáru či jiné mimořádné události,“ nabádají po tomto incidentu v tiskové zprávě hasiči.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy