Pád kostelní střechy pohřbil v Berlíně faráře

ČTK ČTK
6. 8. 2009 7:41
Berlín - Dva lidé včetně faráře zahynuli v úterý poté, co se s nimi zřítila střecha kostela rumunské pravoslavné církve v německém hlavním městě.

Pět dalších osob utrpělo podle lékařů silný šok. O neštěstí informovala agentura DPA.

Neštěstí se stalo v berlínské čtvrti Westend. Proč se střecha kostela, jejíž plocha byla asi tři sta metrů čtverečních, zhroutila, není zatím jasné.

Stát zůstaly jen části u štítů. Podle výpovědi svědků příslušníci církevní obce na budově pracovali svépomocí. V době pádu bylo na střeše údajně sedm lidí.

Základní kámen ke stavbě kostela byl položen teprve v roce 2006.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Zápasnice Hanzlíčková získala bronz na ME

Zápasnice Adéla Hanzlíčková získala bronzovou medaili na mistrovství Evropy ve Varšavě. V duelu o třetí místo v kategorii do 68 kg porazila šestadvacetiletá česká reprezentantka za 45 sekund na technickou převahu Ilanu Kratyšovou z Izraele.

Hanzlíčková díky druhé výhře na turnaji vybojovala druhou seniorskou medaili z kontinentálního šampionátu. Vicemistryně Evropy z roku 2019 ve středu ve čtvrtfinále porazila Litevku Danute Domikaityteovou a v boji o postup do finále pak nestačila na Francouzku Koumbu Larroqueovou.

V duelu o bronz Hanzlíčková na Izraelku, jež má na kontě tři evropská stříbra, nastoupila aktivně. Po půlminutě zaútočila o čtyři roky starší soupeřce na nohy, nejprve se ujala vedení 2:0 a krátce poté soupeřku několikrát otočila a rozhodčí zápas ukončil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy