Další smrt na festivalu. V Kanadě spadla scéna

ČTK ČTK, Report
3. 8. 2009 7:55
Camrose (Kanada) - Jen dva týdny poté, co na slovenském festivalu Pohoda zahynul pod troskami pódia jeden z fanoušků, došlo k podobné tragédii i na country přehlídce v kanadském Camrose.
Nešťastné festivalové léto. Spadlé pódium zabíjelo i v Trenčíně
Nešťastné festivalové léto. Spadlé pódium zabíjelo i v Trenčíně | Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Větrná bouře tam v neděli strhla část velkého jeviště a pohřbila jednoho člověka. Další dva lidé jsou podle agentury AP v kritickém stavu.

Pád pódia podle dostupných informací zranil 75 lidí, dvě desítky z nich pak podle místní policie skončily v nemocnici.

Když se pódium zřítilo a vypadla elektřina, na scéně byla hudební skupina Billyho Curringotona z Nashvillu. Jeden z hudebníků se propadl do trosek jeviště a vážně si poranil ruku.

Costner pod troskami

Mezi těmi, koho trosky uvěznily, byl i slavný hollywoodský herec Kevin Costner, který čekal na vystoupení se svou kapelou Modern West. Podle zpráv z dějiště festivalu ale vyváznul bez zranění.

Country zpěvačka Jessie Ferrelová z Vancouveru po neštěstí popsala utržení části pódia jako hrůzný zážitek.

"Když se zřítila ocelová konstrukce hlavního pódia, bylo to, jako by kolem nás vybuchly bomby. Byl to náraz obrovské síly, najednou bylo všechno ve tmě, protože vypadla elektřina," líčila Ferrelová.

Černé festivalové léto

K obdobné tragédii došlo nedávno na Slovensku.

Při pádu stanu při bouřce tam 18. července na trenčínském hudebním festivalu Pohoda zahynul jeden člověk a přes padesát lidí bylo zraněno.

Na stadionu Vélodrome v jihofrancouzském Marseille se zase minulý měsíc na dělníky zřítila střecha scény, na níž měla 19. července vystoupit zpěvačka Madonna. Dva lidé na místě zemřeli. Madonna kvůli neštěstí koncert zrušila.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Z pražské vesmírné agentury EU se stala Agentura EU pro kosmický program

V Praze od středy funguje Agentura Evropské unie pro kosmický program (EUSPA), transformovala se z Agentury pro evropský globální navigační družicový systém. Nově bude sdružovat řízení provozu kosmických programů EU, zároveň bude mít nadále na starosti řízení navigačního systému Galileo a dalších vesmírných programů. Ve středu o tom informovala EUSPA. Jde o jedinou agenturu EU se sídlem v Česku, její rozšíření by postupně mělo zajistit stovky nových pracovních míst.

"Agentura EUSPA bude hrát klíčovou úlohu při zavádění kosmického programu EU a naplňování vesmírných ambicí EU," uvedl výkonný ředitel nové agentury Rodrigo da Costa, který působil už v čele předchozí agentury.

Nová agentura podle něj zvýší návratnost investic Evropské unie do kosmického programu, který bude mít v rámci EU vyšší prioritu. "Toho bude dosaženo především díky maximálnímu využití synergií mezi jednotlivými složkami programu, zejména v oblasti navigace, pozorování Země a zabezpečené komunikace, s cílem stimulovat inovace v rámci širokého spektra odvětví," dodal da Costa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy