Vítězné tažení celebrit proti bulváru odstartoval Vašutův úspěch u soudu

ČTK ČTK
13. 11. 2015 16:07
Připomeňte si případy, kdy soud rozhodl o odškodnění za zveřejnění nepravdivých informací o známých osobnostech v médiích. Podobný verdikt padl tento pátek. Vydavatelství Bauer Media má podle dnešního nepravomocného rozsudku zaplatit Dagmar Havlové 1,2 milionu za tvrzení, že měla milence v době, kdy její manžel Václav Havel umíral.
Obhajobu hudební skupiny Lili Marlene přednesl originálně Marek Vašut ve finštině.
Obhajobu hudební skupiny Lili Marlene přednesl originálně Marek Vašut ve finštině. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Marek Vašut

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost nakladatelství Ringier Axel Springer, a potvrdil tak rekordní zadostiučinění pro herce Marka Vašuta. Jeden milion korun přiznal známému herci Městský soud v Praze za články v deníku Aha!, které pojednávaly o jeho údajné promiskuitě a depresích. Podle dostupných informací to bylo v té době nejvyšší odškodné pro českou celebritu poškozenou nepravdivými údaji v médiích. Rozsudek je považován za průlomový ve sporech známých osobností a především bulvárních médií.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy