Mimořádná zpráva

Vítězné tažení celebrit proti bulváru odstartoval Vašutův úspěch u soudu

ČTK ČTK
13. 11. 2015 16:07
Připomeňte si případy, kdy soud rozhodl o odškodnění za zveřejnění nepravdivých informací o známých osobnostech v médiích. Podobný verdikt padl tento pátek. Vydavatelství Bauer Media má podle dnešního nepravomocného rozsudku zaplatit Dagmar Havlové 1,2 milionu za tvrzení, že měla milence v době, kdy její manžel Václav Havel umíral.
Obhajobu hudební skupiny Lili Marlene přednesl originálně Marek Vašut ve finštině.
Obhajobu hudební skupiny Lili Marlene přednesl originálně Marek Vašut ve finštině. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Marek Vašut

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost nakladatelství Ringier Axel Springer, a potvrdil tak rekordní zadostiučinění pro herce Marka Vašuta. Jeden milion korun přiznal známému herci Městský soud v Praze za články v deníku Aha!, které pojednávaly o jeho údajné promiskuitě a depresích. Podle dostupných informací to bylo v té době nejvyšší odškodné pro českou celebritu poškozenou nepravdivými údaji v médiích. Rozsudek je považován za průlomový ve sporech známých osobností a především bulvárních médií.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Krmenčík dal třetí gól za PAOK Soluň, tentokrát v poháru

Český fotbalista Michael Krmenčík vstřelil třetí soutěžní gól za PAOK Soluň. Reprezentační útočník přispěl k domácímu vítězství 5:0 nad Larissou v úvodním osmifinále Řeckého poháru, k brance přidal ještě asistenci.

Sedmadvacetiletý Krmenčík, který v PAOK od ledna hostuje z belgických Brugg, už v deváté minutě připravil vedoucí zásah pro Christose Tzolise. Někdejší plzeňský hráč na začátku druhého poločasu zvýšil střelou zblízka na 3:0 a navázal na nedělní ligový gól proti OFI Kréta. Krmenčíkovi na tři branky v novém působišti stačilo pět zápasů.

Další zprávy