Ocelárna pro stavbu Temelína čelí insolvenčnímu řízení

Tereza Šídlová
1. 2. 2013 9:55
Návrh podala Komerční banka s tím, že jí Modřany Power dluží 150 milionů korun
Jaderná elektrárna Temelín.
Jaderná elektrárna Temelín. | Foto: Ludvík Hradilek

Insider - Společnost Modřany Power, která podepsala dohody o spolupráci s oběma konkurenty tendru na dostavbu Temelína, čelí kvůli vysokým dluhům insolvenčnímu řízení. 

Deník Inisder ve čtvrtečním vydání uvedl, že insolvenční návrh podala 23. ledna tohoto roku Komerční banka, jíž podle návrhu Modřany Power dluží 150 milionů korun.

Zmíněnou dohodu o spolupráci přitom s českým specialistou na potrubí uzavřel Westinghouse toto pondělí, tedy několik dní poté, co byl návrh podán. Jeho zástupci Insideru řekli, že společnost Modřany Power považují nadále za spolehlivého partnera.  

Spolupráci s Modřany Power vedle Westinghousu plánuje i česko-ruské konsorcium MIR.1200. Dohodu o budoucí spolupráci však Rosatom podepsal už loni na podzim.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jak ovlivní potíže ocelářské firmy další průběh tendru na Temelín?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy