Ocelárna pro stavbu Temelína čelí insolvenčnímu řízení

Tereza Šídlová
1. 2. 2013 9:55
Návrh podala Komerční banka s tím, že jí Modřany Power dluží 150 milionů korun
Jaderná elektrárna Temelín.
Jaderná elektrárna Temelín. | Foto: Ludvík Hradilek

Insider - Společnost Modřany Power, která podepsala dohody o spolupráci s oběma konkurenty tendru na dostavbu Temelína, čelí kvůli vysokým dluhům insolvenčnímu řízení. 

Deník Inisder ve čtvrtečním vydání uvedl, že insolvenční návrh podala 23. ledna tohoto roku Komerční banka, jíž podle návrhu Modřany Power dluží 150 milionů korun.

Zmíněnou dohodu o spolupráci přitom s českým specialistou na potrubí uzavřel Westinghouse toto pondělí, tedy několik dní poté, co byl návrh podán. Jeho zástupci Insideru řekli, že společnost Modřany Power považují nadále za spolehlivého partnera.  

Spolupráci s Modřany Power vedle Westinghousu plánuje i česko-ruské konsorcium MIR.1200. Dohodu o budoucí spolupráci však Rosatom podepsal už loni na podzim.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jak ovlivní potíže ocelářské firmy další průběh tendru na Temelín?

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy