Obrazem: Jak bude vypadat letiště Václava Havla s novými parkovacími domy

Obrazem: Jak bude vypadat letiště Václava Havla s novými parkovacími domy
Letiště Praha vypsalo soutěž na zpracování architektonického návrhu dvou nových parkovacích domů, úpravy prostoru před druhým terminálem a páteřního spojovacího objektu (Skywalk).
Podle vítězného návrhu by měla proběhnout realizace výstavby parkovacích domů a návazných objektů.
Cílem stavby je navýšení parkovacích kapacit, ale také celková modernizace a zvyšování komfortu pro cestující.
Výstavba parkovacích domů a prostoru před Terminálem 2 by měla proběhnout v souvislosti s plánovaným rozšířením terminálu.
Foto: Studio D3A
Domácí dap Domácí, dap
6. 2. 2019 12:20
Letiště Praha vybuduje v blízkosti Terminálu 2 nové parkovací domy, které zvýší současné parkovací kapacity zhruba o tisíc míst. Společně s nimi se změní i prostor před terminálem. Náklady na celý projekt by se mohly pohybovat až kolem 2,2 miliardy korun. V současnosti letiště nabízí pro veřejnost přibližně čtyři tisíce míst pro delší parkování a další místa pro expresní stání. Výstavbou nových parkovacích míst letiště reaguje zejména na rostoucí počet cestujících. Loni jich odbavilo téměř 16,8 milionu, což je meziročně o devět procent více. Letiště navíc v dlouhodobém horizontu očekává další růst, což vyžaduje i více ploch pro auta.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy