Foto: Extrémně náročný závod psích spřežení Šediváčkův long ukončila obleva. I tak měl sto kilometrů

Foto: Extrémně náročný závod psích spřežení Šediváčkův long ukončila obleva. I tak měl sto kilometrů
Dvě stě padesát kilometrů po horských hřebenech ve čtyřech dnech. To je Šediváčkův long, nejdelší a rozhodně nejnáročnější závod psích spřežení nejen u nás, ale v celé střední Evropě.
Tedy obvykle. Letošní ročník byl bohužel od začátku poznamenaný oblevou, jež nakonec donutila organizátory závod předčasně ukončit již po dvou dnech.
Vlivem vysokých teplot a deště sníh "doslova utekl před očima", jak situaci lakonicky shrnul ředitel závodu Pavel Kučera.
Ještě než se tak stalo, stihli ale závodníci zdolat 94 kilometrů v tajícím sněhu na hřebenech Orlických hor. A vy se spolu s námi můžete podívat, jak tento extrémní závod vypadal.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
29. 1. 2016 18:00
Jubilejní dvacátý ročník extrémního závodu psích spřežení Šediváčkův long, který je zároveň mistrovstvím republiky v tomto sportu, skončil předčasně kvůli nedostatku sněhu. I přesto ale zvládla většina z více než stovky závodníků osmi národností odjet v náročných podmínkách bezmála sto kilometrů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy