Foto: Extrémně náročný závod psích spřežení Šediváčkův long ukončila obleva. I tak měl sto kilometrů

Foto: Extrémně náročný závod psích spřežení Šediváčkův long ukončila obleva. I tak měl sto kilometrů
Dvě stě padesát kilometrů po horských hřebenech ve čtyřech dnech. To je Šediváčkův long, nejdelší a rozhodně nejnáročnější závod psích spřežení nejen u nás, ale v celé střední Evropě.
Tedy obvykle. Letošní ročník byl bohužel od začátku poznamenaný oblevou, jež nakonec donutila organizátory závod předčasně ukončit již po dvou dnech.
Vlivem vysokých teplot a deště sníh "doslova utekl před očima", jak situaci lakonicky shrnul ředitel závodu Pavel Kučera.
Ještě než se tak stalo, stihli ale závodníci zdolat 94 kilometrů v tajícím sněhu na hřebenech Orlických hor. A vy se spolu s námi můžete podívat, jak tento extrémní závod vypadal.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
29. 1. 2016 18:00
Jubilejní dvacátý ročník extrémního závodu psích spřežení Šediváčkův long, který je zároveň mistrovstvím republiky v tomto sportu, skončil předčasně kvůli nedostatku sněhu. I přesto ale zvládla většina z více než stovky závodníků osmi národností odjet v náročných podmínkách bezmála sto kilometrů.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Jediný zápas úterního programu NBA vyhráli basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří v souboji předních celků Západní konference zvítězili v Dallasu 110:107. Hostům s 36 body a 11 doskoky vévodil Kawhi Leonard, 36 bodů nastřílela i domácí hvězda Luka Dončič. Mavericks však přišli o pivota Dwighta Powella, jenž si zřejmě přetrhl Achillovu šlachu.

Osmadvacetiletý Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčový pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

před 33 minutami

V Ochotském moři hoří ruská rybářská loď, všech 47 námořníků je v bezpečí

Ruskou loď plavící se v Ochotském moři přibližně 130 kilometrů od Magadanu postihl požár a následně výbuch. Oznámila to agentura TASS s tím, že celou posádku 47 námořníků se podařilo evakuovat do bezpečí. Na rybářské lodi Enigma Australis však ještě zůstává palivo a hrozí další výbuch, dodala agentura s odvoláním na nejmenovaného záchranáře z místa nehody.

Loď začala hořet už v úterý, kdy to ale vypadalo, že se požár podařilo uhasit. Oheň ale večer znovu vzplál a v noci následoval silný výbuch na palubě. V současnosti je loď dál v plamenech, i když téměř vyhořela. Záchranná loď kvůli obavám z dalšího výbuchu není v přímém kontaktu s hořícím plavidlem, na kterém požár nejspíše zasáhl strojovnu.

Evakuovaná posádka mezitím na plovoucí rybářské základně podstoupila lékařskou prohlídku, při níž nebyla zjištěna žádná zranění. 

Další zprávy