Foto: Extrémně náročný závod psích spřežení Šediváčkův long ukončila obleva. I tak měl sto kilometrů

Foto: Extrémně náročný závod psích spřežení Šediváčkův long ukončila obleva. I tak měl sto kilometrů
Dvě stě padesát kilometrů po horských hřebenech ve čtyřech dnech. To je Šediváčkův long, nejdelší a rozhodně nejnáročnější závod psích spřežení nejen u nás, ale v celé střední Evropě.
Tedy obvykle. Letošní ročník byl bohužel od začátku poznamenaný oblevou, jež nakonec donutila organizátory závod předčasně ukončit již po dvou dnech.
Vlivem vysokých teplot a deště sníh "doslova utekl před očima", jak situaci lakonicky shrnul ředitel závodu Pavel Kučera.
Ještě než se tak stalo, stihli ale závodníci zdolat 94 kilometrů v tajícím sněhu na hřebenech Orlických hor. A vy se spolu s námi můžete podívat, jak tento extrémní závod vypadal.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
29. 1. 2016 18:00
Jubilejní dvacátý ročník extrémního závodu psích spřežení Šediváčkův long, který je zároveň mistrovstvím republiky v tomto sportu, skončil předčasně kvůli nedostatku sněhu. I přesto ale zvládla většina z více než stovky závodníků osmi národností odjet v náročných podmínkách bezmála sto kilometrů.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy